Zgłoś usterkę przez telefon

11-12-2014, 10:11

Uszkodzony znak drogowy,  przewrócone drzewo,  rozrzucone śmieci - te i inne sprawy można już  zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Łęcznej za pomocą aplikacji „usterki Łęczna” dostępnej na telefonach i tabletach z systemem operacyjnym android.

Aplikacja jest kolejnym krokiem ułatwiającym mieszkańcom kontakt z ratuszem. Wcześniej z powodzeniem wdrożono specjalny adres poczty elektronicznej usterka@um.leczna.pl

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste – robimy zdjęcie, wskazujemy punkt na mapie, piszemy kilka słów komentarza i przesyłamy do ratusza.
 
Dodatkowo w aplikacji znajdziemy mini książkę telefoniczną z numerami telefonów do różnych instytucji na terenie naszej gminy.

Co ciekawe za aplikację urząd nie zapłacił ani złotówki. Jej powstanie to wynik kilku miesięcy uzgodnień między pracownikami ratusza, a Piotrem Wójtowiczem - programistą z Łęcznej. Ten zaangażowany i zdolny mieszkaniec grodu dzika wykonał bezpłatną aplikację. Jest on również autorem programu z rozkładem jazdy autobusów na trasie Łęczna-Lublin.

Aplikację „usterki Łęczna” można pobierać bezpłatnie ze sklepu Google play  wpisując hasło „usterki”, klikając na link https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ansk.usertkileczna lub korzystając z graficznego kodu QR.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza