Budujemy drogę. Ulica Wierzbowa, Cegielniana i Przemysłowa. Galeria zdjęć

29-06-2017, 10:52

Praca wre na budowie ulicy Wierzbowej, Cegielnianej i Przemysłowej. To największa tegoroczna inwestycja wykonywana z budżetu Gminy Łęczna.

Budowa połączenia osiedli Pasternik i Bobrowniki rozpoczęła się w marcu i zakończy w tym roku. Dzięki skomunikowaniu dwóch osiedli definitywnie rozwiązana zostanie kwestia dojścia i dojazdu do szpitala od strony osiedla Bobrowniki i Niepodległości. Karetki i pacjenci szybciej dotrą do lecznicy. Zbudowany zostanie także porządny chodnik, pojawi się ścieżka rowerowa i pętla autobusowa przy szpitalu.

Prace nad budową ulicy zostały podzielone na dwa odcinki. Pierwszy zaczyna się przy Stokrotce i blokach na ulicy Wierzbowej gdzie już do użytku mieszkańców zostały przekazane 132 miejsca postojowe.  W rejonie Wierzbowej będą dwie zatoki autobusowe. Ten odcinek kończy się za pizzerią na ulicy Perłowej.

Dalsza część to remont na Słoneczku. Prace trwają na ulicach Cegielnianej i Przemysłowej, aż po targowisko miejskie. Nową ścieżką rowerową  dojedziemy do zjazdu na Mościska.
Łęczyński projekt został wysoko oceniony i w połowie zostanie dofinansowany z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a to oznacza dla budżetu Łęcznej co najmniej 2 mln zł oszczędności!

Jest to już czwarta inwestycja drogowa gminy Łęczna dofinansowana z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Prace objęte zostaną 6-letnią gwarancją. Koszt inwestycji to 4,2 mln zł. Zakończenie prac przewidziano na listopad 2017.

Fotogaleria z budowy - zobacz.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza