Dwa dni świetnej zabawy na nowym skwerze w mieście

03-09-2017, 21:49

Festyn „Rodzinne zakończenie wakacji” okazał się strzałem w dziesiątkę. Plenerowe miejskie kino, obudowane  wieloma ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi, przyciągnęło na plac pomiędzy osiedlami Bobrowniki i Niepodległości bardzo wielu mieszkańców Łęcznej.
Szczególnie cieszy fakt obecności tak wielu rodziców z dziećmi. To był prawdziwie rodzinny festyn, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Leszek Włodarski - zastępca burmistrza Łęcznej, słownie przypomniał, że skwer powstawał ze środków budżetu partycypacyjnego osiedli Bobrowniki i Niepodległości, a trwające wydarzenie jest niejako jego otwarciem.

Impreza rozpoczęła się w piątkowe, bardzo ciepłe popołudnie. Przez dwie godziny setki osób przewinęło się przez plac przy ul. Wierzbowej. Na miejscu pojawili się animatorzy zapewniający rozrywkę dla małych dzieci. Zgodnie z zapowiedziami  było puszczanie dużych baniek mydlanych, modelowanie zwierzątek z balonów, zabawy z chustą, giga twister, tor przeszkód, zabawa samochodzikami RC, strzelanie z łuku animacyjnego, a także mini zamek dmuchany.  Powodzeniem cieszyły się też elementy na stałe funkcjonujące na placu takie jak: kolejka tyrolska, plac do ćwiczeń i tor jazdy dla rowerów.

Pierwszym wyemitowanym filmem był animowany ”Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów.” Chętnych było tak dużo, że szybko zabrakło leżaków. Zastąpiły je koce, karimaty i bluzy. Drugim wyemitowanym filmem tego wieczoru był western „3:10 do Yumy”.

W sobotę, znacznie bardziej rozbudowanym dniu festynu, odczuwalna temperatura była znacznie niższa niż dzień wcześniej, w przeciwieństwie do gorącej atmosfery.
Na placu zabawa rozpoczęła się o godzinie 14:00. Dla najmłodszych przygotowano dużą, dmuchaną zjeżdżalnię i rozpoczęto wydawanie nielimitowanego popcornu i waty cukrowej, co szczególnie ucieszyło tych mniejszych uczestników festynu.

Nie zabrakło także dziewczyn Iwony Burago „Buri” i Eweliny Borowskiej „Boro” prezentujących pokazy  akrobatyki i acroyogi z wykorzystaniem łęczyńskiego placu do street workout’u.  Pokazy rowerowe z wykorzystaniem specjalnie budowanych  na tę okazję ramp, własnego samochodu, a także toru do pump tracku zapewniła Lubelska Scena Dirtowa.  Grami i zabawami dla dzieci zajmowali się wolontariusze,  animatorzy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie „Maksymilian” .  Dla mieszkańców, którym nie udało się być z nami w piątek powtórzono także atrakcje z pierwszego dnia festynu.

Plac tętnił życiem. W rytm puszczanej muzyki odbywały się kolejne gry, zabawy i zawody sportowe.
Tuż przed godziną 19:00 rozpoczął się seans filmu animowanego „Były sobie człowieki”, a zaraz po nim wyemitowano komedię „Tajne przez poufne”.

Frekwencja na dwudniowym festynie przerosła najśmielsze oczekiwania. Uśmiech dzieci, młodzieży i osób dorosłych, którzy  postanowili razem z nami spędzić kilka godzin jest dla nas największym sukcesem. Cieszymy się, że byliście z nami.

Galeria zdjęć - Piątek 1 i 2
Galeria zdjęć - Sobota 1

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza