Zapraszamy trzylatków do odbioru wyprawek czytelniczych

08-11-2018, 11:41

Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek (urodzony w 2015 roku), który przyjdzie do Biblioteki biorącej  udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:
- książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie ilustrowaną przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka
- broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania - Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, połowa otrzymanych wyprawek już została wydana.
Wszystkich tych, którzy nie odwiedzili jeszcze biblioteki, zapraszamy do naszych placówek:

• Biblioteka Główna – ul. Bożniczna 21
• Filia nr 1 – ul. Górnicza 12
• Filia nr 2 – ul. Obrońców Pokoju 1
• Filia nr 3 – ul. Jaśminowa 4
• Filia nr 4 – w Zakrzowie

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza