Mój Przyjaciel mieszka w bibliotece - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

17-05-2019, 07:36

10 maja 2019 r. w Filii nr 2 Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek gościliśmy laureatów konkursu plastycznego Mój Przyjaciel mieszka w bibliotece z Przedszkola Publicznego nr 3 i 4.

Wierszami poetów kierownik Filii nr 2 Krystyna Skoczylas i inicjatorka konkursu Ewa Grzesiak przywitały dzieci oraz zgromadzonych gości. Prowadząca spotkanie Ewa Grzesiak podziękowała małym czytelnikom za przedstawienie ulubionych bohaterów bajek na ilustracjach. Nawiązała do tematu konkursu i przedstawiła postaci z bajek ze swojego dzieciństwa. Niespodzianką dla uczestników konkursu było przybycie dobrej wróżki Joanny, która towarzyszyła dzieciom w czasie spotkania i wyczarowując nagrody dziękowała przedszkolakom za udział w konkursie.          
                  
Komisja konkursowe w składzie Paweł Brodzisz, Krystyna Skoczylas, Ewa Grzesiak przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce
Zuzanna Pacek P.P. 3
Aleksandra Sternik P.P. 4
Karolina Skoczylas P. P. 4

II miejsce
Alicja Sidor P.P. 4
Anna Paluch P.P. 4
Antonina Putek P.P. 4
Aleksandra Szmuc P.P.

III miejsce
Julia Pawlak P.P. 3
Klaudia Bychawska – P.P. 4
Wiktoria Wietrzyk – P.P. 4
Zofia Kostrubiec P.P. 4

Wyróżnienia
Michał Winiarski – P.P. nr 4
Jachimczak Malwina – P.P. nr 4
Alicja Klimkiewicz – P.P. nr 4
Sandra Choroś – P.P. nr 4
Wiktoria Dybuś – P. P. nr 4
Maria Brzozowska- P.P. nr 3
Hanna Janik- P.P. nr 4
Katarzyna Słowik – P.P. nr 4
Julia Szolle– P.P. nr 4
Piotr Helena – P.P. nr 4
Leon Steć – P.P. nr 4
Tomasz Nowak- P.P. nr 4
Aleksandra Roczon- P.P. nr 4


Wśród uczestników gościliśmy Bożenę Brzezicką Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3, Danutę Panas Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej, Joannę Malinowską przedstawiciela firmy Malinex P.P.H, Pawła Brodzisza Przewodniczącego Komisji Konkursowej, wychowawców z Przedszkola Publicznego nr 4 Annę Kwiatosz i Agnieszkę Susz oraz rodziców.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. Sponsorem upominków była firma P.P.H.U Ryszard Malinowski i Urząd Miasta i Gminy Łęczna.

W podziękowaniu dla sponsorów i organizatorów Zosia Kostrubiec z P.P. nr 3 wyrecytowała pięknie wiersz J. Brzechwy pt. : „Brudas”.

Na zakończenie inicjatorka konkursu Ewa Grzesiak podziękowała dzieciom z Przedszkola nr 3 i 4 za udział w konkursie i zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy prac konkursowych małych czytelników. Wystawę prac dzieci można codziennie oglądać w Filii nr 2 na ul. Obrońców Pokoju nr 1.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza