„Znam swoją bibliotekę” - spotkanie dla seniorów

17-05-2019, 07:48

10 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej spotkanie „Znam swoją bibliotekę” dla pań z klubu e – Senior.

Na początku seniorki obejrzały film „70 lat – lecie działalności Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej”. Następnie wypełniały quiz, który był dla nich sprawdzianem wiedzy o Bibliotece Głównej i jej Filiach.

Miłym i wzruszającym akcentem spotkania były wspomnienia z dzieciństwa, dotyczące pierwszego spotkania z biblioteką.

„….zgubiłam wypożyczoną książeczkę, w zamian za to wybrałam ze swojego domowego księgozbioru trzy i oddałam do biblioteki” – opowiadała jedna z seniorek.

„Mieszkałam na Białorusi w Pińsku. Centralna biblioteka do której uczęszczałam mieściła się w piętrowym budynku naprzeciwko katedry. Pierwszą książkę jaką musiałam przeczytać  była książka w czerwonej okładce „Nasza rodina”…….” – to wspomnienia pani, która tak rozpoczęła wypowiedź o książkach swojego dzieciństwa.

„Chodziłam do 2 klasy. Co niedzielę musiałam przemierzać wiele kilometrów do biblioteki, którą prowadził ksiądz. Wypożyczałam 10 książek, zapinałam je paskiem i wyruszałam z nimi w domu. Tam czekał na nie mój ojciec” – ze wzruszeniem opowiedziała następna seniorka.
Obok wspomnień i wzruszeń było też dużo zabawy i śmiechu. Klubowiczki śpiewały piosenki, pisały wiersz o bibliotece, a także poznawały siebie nawzajem poprzez pracę w grupach.
Było to ostatnie spotkanie Klubu e- senior, kończące sezon wrzesień 2018- maj 2019. Na kolejne spotkania zapraszamy we wrześniu.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Joanna Wronisz, opiekunka Klubu e-Senior.


Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza