Graficiarzy i malarzy zapraszamy do współpracy

23-07-2019, 12:24

W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym projektu zagospodarowania przystanków autobusowych w stylu street art/graffiti przygotowaliśmy garść konkretów. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 9 sierpnia, tak aby jeszcze w wakacje odświeżyć przystanki. Szczegóły poniżej.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace mające na celu odświeżenie, oczyszczenie, konserwację i przygotowanie przystanków, umożliwiające ich pomalowanie i oddanie w ręce artystów.

Projekt powinien uwzględniać następujące wytyczne:
  •  Na ścianie najazdowej, zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdów, musi zostać ujęta nazwa miejscowości w której znajduje się przystanek. Na czas składania projektu wystarczy przygotować wniosek z naniesieniem pola „nazwa miejscowości”.
  • Nazwa miejscowości powinna wpisywać się w projektowane graffiti, ale wykorzystana do tego czcionka musi być czytelna i zrozumiała dla wszystkich.
  •  Autor projektu musi uwzględnić również fakt, że ściana wewnętrzna przystanku będzie zawierała tabliczki z rozkładem jazdy oraz tablicę na ogłoszenia.
  • Projekt nie może zawierać motywów reklamowych - przystanki znajdują się w ciągu drogi krajowej i takie elementy potraktowane byłyby jako umieszczenie reklamy. Wiązałoby się z wysokimi opłatami dla Gminy Łęczna.
  •  Przedstawiony projekt może dotyczyć jednego przystanku, ale może uwzględniać również ich ciąg, ale nie więcej niż 3 przystanki.
  •  Wraz z projektem należy przedłożyć kosztorys prac: potrzebnych farb, podkładów, pędzli itp.
Zdjęcia obecnego stanu przystanków wraz z nazwą miejscowości, lokalizacją i kilometrażem dostępne są w formie załącznika tutaj --> https://bit.ly/2SyJFTL
Zachęcamy jednak do zobaczenia ich stanu w terenie. Powierzchnia całkowita przystanku to 33,20m kwadratowe bez ściany tylnej, nieeksponowanej. Łącznie z nią to 42,98m kwadratowe.

Mamy świadomość, że projekt jest nowatorski, ciekawy i że razem stworzymy lub przynajmniej zapoczątkujemy coś, co mże stać się naszą wizytówką i późniejszym wzorem do naśladowania przez inne samorządy.

Adres mailowy na który można przesyłać propozycje i kosztorysy to usterka@um.leczna.pl. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego z Pawłem Wójcickim pod nr tel. 81-535-86-47 oraz Mariuszem Kamińskim nr tel. 81-535-86-48, a także do kontaktu osobistego w pokoju nr 11 i 16 Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza