Dodano: 2023-01-12 12:47:34

Informacja o konsultacjach społecznych do Projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego na lata 2021 – 2027

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Spójności Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego, ogłasza konsultacje projektu dokumentu strategicznego. Zachęcamy sąsiednie gminy i ich związki, instytucje społeczne i podmioty gospodarcze oraz mieszkańców, do zgłaszania uwag i opinii dotyczących dokumentu Strategii.

Przedmiotem konsultacji jest Projekt Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego na lata 2021 – 2027, który powstał z woli samorządów tworzących obszar funkcjonalny w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Spójności Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego, w skład którego wchodzą: Gmina Gorzków, Gmina miejska Krasnystaw, Gmina wiejska Krasnystaw, Gmina Ludwin, Gmina Łęczna, Gmina Mełgiew, Gmina Milejów, Gmina Piaski, Gmina Rybczewice, Gmina Spiczyn, Gmina Wólka.

W procesie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego zastosowano model partycypacyjno-ekspercki. Analiza uwzględnia różnorodne aspekty potencjału społeczno-gospodarczego i przestrzennego, ze szczególnym priorytetem dla szeroko pojętego sektora turystyki. Na każdym etapie opracowywania projektu strategii, zadbano o jego spójność z dokumentami nadrzędnymi na poziomie krajowym i regionalnym, w szczególności spójność z założeniami polityki poziomu krajowego i regionalnego. Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego na lata 2021 – 2027, pozwoli na efektywne prowadzenie polityki prorozwojowej obszaru i podejmowanie kluczowych działań z punktu widzenia poprawy jakości życia jego mieszkańców, a także rozwoju gmin jako jednostek samorządu terytorialnego. Strategia jest także jednym z kluczowych dokumentów umożliwiających skorzystanie z licznych instrumentów finansowych wspierających rozwój lokalny i regionalny, w tym pochodzących ze środków Unii Europejskiej, dostępnych w ramach nowej perspektywy finansowej.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Projektem Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Obszaru Funkcjonalnego Szlaku Jana III Sobieskiego na lata 2021 – 2027. Sugestie oraz uwagi, które zdaniem Państwa powinny być umieszczone w projekcie, można zgłaszać za pomocą załączonego formularza, który należy przesłać elektronicznie na adres: biuro@ofszlaksobieskiego.pl lub dostarczyć do siedziby Stowarzyszenia, ul. Lubelska 77, 21-050 Piaski (pok. nr 1), w terminie od 16.01.2023 r. do 21.02.2023 r. Zgłoszenia po tym terminie, nie będą brane pod uwagę.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij