W niedzielę 21 września, zapraszamy na wspólne świętowanie i zabawę podczas rodzinnego pikniku, przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej. Z okazji 15 - lecia Powiatu Łęczyńskiego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.
Kryształowa rocznica to okazja do uczczenia zmian, które zaszły na terenie naszego powiatu od 1999 roku. A powodów do świętowania jest wiele - tak jak wiele przedsięwzięć podejmowały i realizowały wszystkie jednostki powiatowe w tym czasie.
Obchody 15-lecia rozpoczną się Mszą Świętą, odprawioną o godz. 11.30 w kościele p.w. Św. Barbary w Łęcznej. Następnie na scenie przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu z udziałem radnych wszystkich kadencji oraz zaproszonych gości. Po sesji zapraszamy wszystkich na urodzinowy tort.
W programie rodzinnego pikniku, który rozpocznie się o godz. 14.00 przy budynku Starostwa zaplanowano występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z terenu całego powiatu. Mali i duzi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Dzieci z radością spędzą czas na bezpłatnych urządzeniach rekreacyjnych: dmuchanym placu zabaw, basenie z piłeczkami, zjeżdżalniach, trampolinie. Barwne postacie z ulubionych bajek zapewnią maluchom atrakcyjne gry, zabawy i animacje. Strażacy, Zarząd Dróg Powiatowych oraz policjanci zaprezentują swój specjalistyczny sprzęt.
Na imprezie pojawi się tajemniczy gość. Będzie nim pluszowy, niebiesko-czerwony Gryf – symbol Powiatu. Zdjęcie z Gryfem obowiązkowe, a pamiątka z obchodów 15 – lecia Powiatu gwarantowana.
Na zmęczonych zabawami będą czekały stoiska gastronomiczne. Podczas pikniku nie zabraknie też stoisk promocyjnych jednostek organizacyjnych Powiatu Łęczyńskiego, gmin oraz naszych partnerów i sponsorów. „W namiocie Powiatu Łęczyńskiego w godz. 14 - 17.00 będą dyżurowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Łęcznej z wydziału komunikacji, geodezji, budownictwa oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania” – zachęca Starosta Adam Niwiński. Będzie też możliwość rejestracji w elektronicznym systemie bibliotecznym. O najważniejszych momentach z 15 - letniej historii naszego powiatu przypomni wystawa fotograficzna.
"Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu łęczyńskiego do udziału w uroczystościach jubileuszowych" – mówi Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grzesiuk - "To nasze wspólne święto, okazja do integracji, przypomnienia początków naszego powiatu, podziękowań, ale też dzielenia się radością ze wspólnych osiągnięć i sukcesów jakie dzięki dobrej współpracy z wieloma partnerami stały się naszym udziałem".
Program uroczystości:
11.30 – Msza Święta w kościele p.w. św. Barbary w Łęcznej
13.00 – Uroczysta sesja Rady Powiatu w Łęcznej z podsumowaniem 15 lat działalności Powiatu Łęczyńskiego, wręczenie nagród i odznaczeń
14.00 - 18.00 Program artystyczno-rozrywkowy – „Talent show powiatu łęczyńskiego”
Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00
e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP /y5j80b3hn1/skrytka