Łęczna

Górna - Główna

Boksy

Przydatne linki

Łęczna jest malowniczo położona w centrum województwa lubelskiego, na skraju doliny rzeki Wieprz. Stanowi doskonały punkt wypadowy na Pojezierze Łęczyńsko–Włodawskie. Obecnie jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, a także miastem powiatowym. Gminę zamieszkuje  około 24 tys. osób.

 

Początki miasta datowane są na 1467 r. Wraz z aktem lokacyjnym miastu nadano prawo do organizowania jarmarków, słynnych w całej Europie.
Ponowny rozwój miasta nastąpił w drugiej połowie XX w., kiedy w rejonie Łęcznej odkryto złoża węgla kamiennego, a w pobliskiej Bogdance wybudowano kopalnię.
Miasto od kilkunastu lat prowadzi współpracę z węgierskim miastem Hajdúhadház, włoskim Treviolo i ukraińskim Kowlem. Efektem tej współpracy jest wymiana grup młodzieży oraz wspólnie realizowane projekty kulturalne, wspierane przez UE.

Dużą rolę w życiu miasta odgrywają wydarzenia kulturalne. Co roku w ostatni weekend lipca organizowany jest międzynarodowy Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Inną  imprezą o charakterze ogólnopolskim jest Festiwal Piosenki, Teatru i Plastyki, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
Być może jedyne na wschodzie Polski górnicze miasto, niedługo znane będzie także z innego dużego zakładu pracy. Na terenie gminy Łęczna dużą elektrownię uruchomić może międzynarodowy koncern energetyczny.
Łęczna to miasto przyjazne i otwarte na turystów.

Serdecznie zapraszamy!

 

Informator turystyczny

więcej

Jak do nas trafić

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij