Dodano: 2021-10-20 10:54:16

Ankieta w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Łęczna

Gmina Łęczna przystąpiła do wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji w Gminie Łęczna. Jest to punkt wyjścia do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Łęczna. Niniejsze badanie ankietowe pozwoli na poznanie Państwa opinii dotyczących potrzeb rewitalizacyjnych na terenie Gminy, a także Państwa oczekiwań związanych z realizacją procesu rewitalizacji.

Czym jest proces rewitalizacji?
Zgodnie z zapisami Ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji.

Czym jest obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji?
Ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. definiuje obszar zdegradowany jako obszar gminy znajdujący się w stanie kryzysowym z powodu koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu edukacji lub kapitału społecznego, a także niewystarczającego poziomu uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym. Taki obszar można wyznaczyć jako obszar rewitalizacji w przypadku występowania na nim ponadto co najmniej jednego z następujących negatywnych zjawisk: gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych. Obszar rewitalizacji nie może być większy niż 20% całkowitej powierzchni gminy oraz zamieszkały przez więcej niż 30% ogólnej liczby mieszkańców gminy.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii co do najistotniejszych obszarów zdegradowanych na terenie Gminy Łęczna oraz zauważanych przez Państwa problemów. Ankieta jest anonimowa i służy wyłącznie do celów przeprowadzenia procesu delimitacji obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji w Gminie Łęczna.

Dziękujemy za udział w badaniu i wypełnienie ankiety on-line.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij