Dodano: 2021-09-16 10:18:31

Apel dot. formularza ewidencyjnego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Apel dot. formularza ewidencyjnego  Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Apelujemy o wstrzymanie się z wypełnianiem formularza ewidencyjnego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków do czasu jego korekty przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

W obecnym kształcie formularz zalicza wszystkie kominki, kozy, ogrzewacze pomieszczeń i piece kaflowe na drewno i pellet (odnawialne źródła energii) do jednej grupy z urządzeniami na węgiel (paliwo kopalne). Nie rozdziela również starych wysokoemisyjnych urządzeń od nowych, niskoemisyjnych.

W konsekwencji Ewidencja nie da odpowiedzi na najważniejsze pytania: o udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym oraz o źródła emisji.

Wszystkie niskoemisyjne urządzenia na OZE zostaną sklasyfikowane łącznie z wysokoemisyjnymi urządzeniami na paliwa kopalne.

Nasz apel nie jest nawoływaniem do nieposłuszeństwa obywatelskiego ani do łamania prawa. Jest jedynie wyrazem troski o bezpieczeństwo energetyczne kraju i obywateli jak również o stan portfeli obywateli, którzy zostaną obciążeni karami i opłatami za emisję gazów cieplarnianych oraz niesłusznymi zakazami eksploatacji niskoemisyjnych urządzeń na OZE.

Formularz CEEB w swoim obecnym kształcie narusza między innymi zapisy ustawy o odnawianych źródłach energii i dyrektywy Europejski Zielony Ład (Green Deal)

Podjęliśmy już działania w celu doprowadzenia formularza Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków do stanu zgodnego z prawem, poprzez zbieranie danych zgodnych z faktycznie wykorzystywanymi urządzeniami grzewczymi na biomasę, w tym ekologicznymi urządzeniami zgodnymi z dyrektywą znaną jako ekoprojekt.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij