Dodano: 2020-10-16 17:23:22

Budżet osiedlowy i ogólnomiejski na rok 2021 podzielony przez mieszkańców

Budżet osiedlowy i ogólnomiejski na rok 2021 podzielony przez mieszkańców

20 złożonych wniosków, blisko pół tysiąca oddanych głosów i 302 tysiące złotych do rozdysponowania. Wiemy, które projekty wygrały w tegorocznej edycji budżetów ogólnomiejskich oraz osiedlowych i które zostaną wpisane przez burmistrza do budżetu Gminy Łęczna na rok 2021.

Ponownie o rozdysponowaniu środków decydowali mieszkańcy, robili to jednak po raz pierwszy, całkowicie internetowo. Uprawnionymi do głosowania, zgodnie z regulaminem, były osoby które w dniu 1 października br. ukończyły co najmniej 14 rok życia oraz są zameldowane na pobyt stały w Łęcznej i znajdują się w rejestrze mieszkańców. W ten sposób dokonano weryfikacji ustalając, że poprawnie oddano 445 głosów.

Co wybrali mieszkańcy?

Budżet zielony

Zwycięzcą okazał się projekt ukwiecenie ul. Targowej i Stefanii Pawlak. Dotyczy on ukwiecenia i upiększenie pasów drogowych poprzez montaż kwietników wiszących na latarniach oświetleniowych.

Budżet dla dzieci i młodzieży

Tutaj bank rozbił pomysł budowy placu zabaw w Parku Podzmacze (173 głosy)
Projekt zwyciężył w budżecie dla dzieci i młodzieży, ale zdobył też największą liczbę głosów ze wszystkich tegorocznych kategorii. Inwestycja ma podnieść atrakcyjność parku. Z placu zabaw skorzystają dzieci w wieku 2-14 lat. Będzie składał się z najpopularniejszych elementów, które lubą milusińscy.

Budżet osiedlowy:

Osiedle Bobrowniki. Zwyciężył projekt „Miasteczko ruchu drogowego - nowy element tramwaj” Realizacja wniosku oznacza zakup nowego elementu w kształcie tramwaju na istniejącym miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 4. Będzie to kolejna ciekawa atrakcja dla dzieci.

Osiedle Niepodległości. Zwyciężył projekt „Poprawa stanu parkingu przy ulicy Wojska Polskiego (wylot ulicy Bogdanowicza)” Za środki z budżetu dokonana zostanie poprawa stanu nawierzchni parkingu przy ulicy Wojska Polskiego z wydzieleniem drogi dojazdowej oraz poszerzenie utwardzenia na kolejną sąsiednią działkę. Tym samym istniejący parking zostanie powiększony.

Osiedle Samsonowicza. Zwyciężył projekt „Psistanek dla psów – Łęczna” Polega on na stworzeniu bezpiecznej i ogrodzonej przestrzeni dla psów i ich właścicieli. Na wybiegu umieszczone zostaną urządzenia kompozytowe do zabawy i tresury dla psów oraz ławki dla ich właścicieli. Ustawione zostaną również kosze na psie odchody i śmietniki.

Osiedle Stare Miasto. Zwyciężył projekt „Budowa placu zabaw dla dzieci” W uzasadnieniu czytamy, że na „Pasterniku” powstanie plac pozwalający dzieciom na zabawę w bezpiecznych warunkach, zamiast na ulicy.

Osiedle Słoneczne. Zwyciężył projekt „Progi zwalniające osiedle Słoneczne” W ramach realizacji progi zwalniające pojawią się na ulicach Słoneczna i Cegielniana. Zapewni to zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu samochodowym i pieszym.

Osiedle Kolonia Trębaczów. Zwyciężył projekt „Budowa oświetlenia Osiedla Kolonia Trębaczów”
Środki przeznaczone zostaną na zaprojektowanie budowy oświetlenia Osiedla Kolonia Trębaczów - droga powiatowa od drogi krajowej 82 w kierunku miejscowości Rossosz (dalej Ciechanki Krzesimowskie)

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach można zobaczyć tutaj.  Mieszkańcom Łęcznej dziękujemy za złożone propozycje oraz udział w głosowaniu.
 

BUDŻET OSIEDLOWY MIASTA ŁĘCZNA

Budżet osiedlowy to budżet tworzony bezpośrednio przez mieszkańców. Propozycje do budżetu składają w formie elektronicznej mieszkańcy Łęcznej, przez co stają się zaangażowani i współodpowiedzialni za rozwój swojego osiedla. Budżet buduje zaufanie społeczne mieszkańców do władz samorządowych oraz mieszkańców do mieszkańców. Również bezpośrednio mieszkańcy wybierają projekty z listy zgłoszonych projektów spełniające wymogi formalne.

1. Zielony budżet Łęcznej do 20 tys. zł
Budżet budowania potencjału przyrodniczego miasta przeznaczony jest wyłącznie na projekty dotyczące tzw. zieleni miejskiej, np. nasadzenia, zagospodarowanie terenu, itp. projekty związane z przyrodą i środowiskiem. Wyboru projektu dokonuje się z projektów ogólnomiejskich „zielonych” - łącznie do 20.000 zł

2. Budżet dla dzieci do 50 tys. zł
Celem projektu muszą być działania na rzecz dzieci i młodzieży. Wyboru projektu dokonuje się z projektów ogólnomiejskich dla dzieci i młodzieży - łącznie do 50.000 zł

3. Budżet osiedlowy:
Bobrowniki -60 tys. zł
Niepodległości -60 tys. zł
Samsonowicza -60 tys. zł
Stare Miasto -25 tys. zł
Słoneczne -15 tys. zł
Kol. Trębaczów -12 tys. zł

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij