Dodano: 2006-11-17 00:00:00

Czat z Burmistrzem - c.d.

Zamieszczamy pierwszą turę odpowiedzi Burmistrza na pytania zadane podczas środowego czatu, na które nie zdążyliśmy odpowiedzieć ze względu na brak czasu.robroy: panie Burmistrzu Kiedy najstarsza część miasta przestanie straszyć i czy jest jakiś pomysł na tę częśc miasta
Mam nadzieję, że we współpracy z właścicielami nieruchomości oraz Radą Osiedla uda się nam systematycznie poprawiać wygląd Starego Miasta, aby w przyszłości uczynić je miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów.

karol: Czy planowany jest w Łęcznej duży obiekt widowiskowy np. hala?
Uważam, że na tej wielkości miasto i tak mamy komfortową sytuację - dwie duże hale, zarówno do uprawiania sportu, jak i do organizowania imprez rozrywkowych. Mam nadzieję, że będą one lepiej wykorzystywane.

Andrzej1: Czy jest aktualna pańska koncepcja likwidacji zespołu Szkół przy ulicy JPiłsudskiego,w miejsce likwidacji szkoły miała być usytuowana policja i urząd miata.
Nigdy nie było takiej koncepcji. Jest to wymysł plotkarskiego środowiska.

kubaa: Jak pańska rodzina zaragowała na pański sukces w wyborach?
Z dużą satysfakcją.

karol: Czy planowane śą dalej imprezy typu Dni Łęcznej, Festiwal Kapel itp...
Oczywiście, a dodatkowo w przyszłym roku po raz kolejny zamierzamy skorzystać przy ich organizacji ze środków pomocowych.

zaba_15: Jakie ma pan plany zapełnienia tak zwanej dziury w mieście mniemam, że chodzi o droge numer KZ07 czy powstanie tam nowe osiedle???
Budowa ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego otworzyła te tereny dla inwestycji, przede wszystkim mieszkaniowych. Wraz z infrastrukturą towarzyszącą jest szansa na wypełnienie „środka” Łęcznej zabudową indywidualną.

kbarbara11: Dlaczego na tak duze miasto tyle dzieci,młodzieży i dorosłych nie ma 2 basenu i czy będzie jakiś w planach jest to wielka potrzeba miasta już od dawna mówi się o 2 basenie mial byc przy szkole na ul.Jaśminowej,ale jego plany nie powiodły się
Budowa basenu jest bardzo kosztowną inwestycją, zarówno jeśli chodzi o samą budowę, jak i o późniejszą eksploatację. Jej realizacja może być brana pod uwagę po załatwieniu innych potrzeb miasta - mierzmy zamiary na siły, a nie odwrotnie. W mojej ocenie istniejący basen nie jest do końca wykorzystany, a jego modernizacja, o której wypowiadałem się w poprzednim czacie, zdecydowanie uatrakcyjni to miejsce. Odległość do obecnego basenu z każdego punktu Łęcznej jest stosunkowo mała.

sawa: a jwat może w planach jakieś normalne kino w Łęcznej ??
Jest to działalność typowo komercyjna i miasto może jedynie wesprzeć potencjalnych inwestorów.

karol: Panie Burmistrzu! Za chwilę znikam, dziękuję za odpowiedzi na moje pytania, czasami nawet lekko prowokacyjne , ale niech mi Pan odpowie, kiedy następny czat? Pozdrawiam! Karol
Dziękuję, że znalazł Pan czas na dyskusję, chciałbym, aby czaty stały się cykliczne i - o ile będzie nadal tak duże zainteresowanie tą formą komunikacji - odbywałyby się raz w miesiącu.

jasas: Witam! apropos parkingow... Cala Wierzbowa marzy o powiekszeniu parkinu. Czesto wracajac nie mam gdzie zostawic auta a przeciez miedzy parkigiem a boiskami gimnazjum jest spory fragment niewykorzystanego terenu...
W przyszłym roku zamierzamy przystąpić do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która będzie miała na celu połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach tej inwestycji będą projektowane parkingi.

gratulacjedlaburmistrza: Panie Burmistrzu czy potzreba zmieniac obecne usytuowanie dworca, a moze tylko [poprawić?
W miejscu obecnego dworca jest planowany przebieg kolejnego etapu ul. Stefanii Pawlak, któa połączy istniejącąulicę ze zbiegiem ulic: Piłsudskiego, Górniczej i Targowej.

gratulacjedlaburmistrza: kiedy zniknie w koncu ten koszmar zajazdu
Kiedy tylko znajdę w budżecie zbędne 500 000 zł, a to nie jest łatwe zadanie.
 
Szanowni Państwo,
ze wzgędu na nawał obowiązków Burmistrza,
odpowiedzi na pozostałe pytania zamieścimy na stronie po niedzieli.
Prosimy o wyrozumiałość

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij