Dodano: 2007-04-02 00:00:00

Dalsza modernizacja Centrum Kultury

Rozstrzygnięty został przetarg na drugi etap modernizacji Centrum Kultury przy ul. Obrońców Pokoju 1.

W pierwszym kwartale tego roku, dzięki sprzyjającej aurze budowlańcy zdążyli wybudować klatkę schodową-ewakuacyjną, bardzo zaawansowane są prace remontowe w sali widowiskowej, na ukończeniu są roboty na głównym holu i galerii.

W budynku całkowicie wymieniono instalacje elektryczną, dostosowując ją do obecnych wymogów.

Drugi etap modernizacji placówki przewiduje instalację systemu wentylacji nawiewno – wywiewnej, położenie parkietu w sali widowiskowej, remont głównej klatki schodowej wraz z dobudową wiatrołapu i podejścia dla osób niepełnosprawnych, remont sanitariatów i dachu oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Termin zakończenia robót planowany jest 15 lipca br.

Plac wokół zostanie wybrukowany i oświetlony. Teren będzie monitorowany.

Środki jakie pozyskało Centrum na remont swojego obiektu pochodzą z różnych źródeł. Część środków pozyskano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego oraz wzrost efektywności zarządzania kulturą". Jednak największe wsparcie na remont Centrum Kultury otrzymało z Lubelskiego Węgla "Bogdanka" SA.

Ministerstwo na ten cel przekazało 100 tys. złotych a Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA niemal 400 tys. zł: 150 tys. w 2005 r. oraz ponad 240 tys. w roku 2006.

Pozostałe środki zabezpieczyły władze samorządowe Łęcznej oraz Centrum Kultury.

Placówka ponownie złożyła wniosek do ministerstwa na budowę miniamfiteatru przy CK, doposażenie placówki w niezbędny do jej funkcjonowania sprzęt oraz na stworzenie studia dla formacji muzycznych oraz pracowni pracy twórczej.
Źródło: Centrum Kultury w Łęcznej

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij