Dodano: 2015-06-10 00:00:00

David Kalisz z nagrodą za najlepszą pracę naukową

David Kalisz z nagrodą za najlepszą pracę naukową
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i Uniwersytet Warszawski przyznali nagrody za najlepszą pracę naukową oraz wydawnictwo z dziedziny mediów elektronicznych. W czwartej edycji Konkursu im. dr. Pawła Stępki nagrodzeni zostali dr David E. Kalisz oraz dr Weronika Świerczyńska-Głownia.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości, która odbyła się 8 czerwca na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Po raz pierwszy Kapituła Konkursu przyznała także wyróżnienie honorowe.
 
Dr David E. Kalisz otrzymał nagrodę za rozprawę doktorską dziedziny mediów elektronicznych „Strategia konkurencji. Przypadek rynku telewizyjnego w Polsce”.
 
Za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe została nagrodzona dr Weronika Świerczyńska-Głownia za książkę pt. „Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce. Analiza przypadku TVP i TVN” wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Wyróżnienie honorowe zostało przyznane za książkę „Haktywizm (cyberterroryzm, haking, protest obywatelski, cyberaktywizm, e-mobilizacja)” pod redakcją profesor Marii Marczewskiej-Rytko kompleksowo ujmującą kulturowo-cywilizacyjne zjawisko haktywizmu we współczesnym świecie. Kapituła zdecydowała poprzez to wyróżnienie zwrócić uwagę na opisane zjawiska coraz częściej obecne w naszym codziennym życiu.

Ideą Nagrody im. dr. Pawła ustanowionej w 2011 roku decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego jest promowanie wartościowych prac i ich autorów podejmujących w interesujący sposób tematykę mediów elektronicznych, a także wyróżnianie zasługujących na to wydawnictw naukowych i popularnonaukowych z dziedziny mediów elektronicznych.
 
Ustanowienie nagrody jest wyrazem pamięci zmarłego tragicznie Pawła Stępki, wieloletniego pracownika Biura KRRiT, wybitnego naukowca specjalizującego się w dziedzinie mediów, autora kilkudziesięciu artykułów i analiz poświęconych europejskiemu i polskiemu rynkowi mediów. Nagroda pierwszy raz została przyznana w 2012 r.
 
O nagrodę w kategorii: Najlepsza rozprawa doktorska z dziedziny mediów elektronicznych, mogą ubiegać się autorzy niepublikowanych rozpraw doktorskich obronionych na uczelniach publicznych i niepublicznych w ciągu danego roku kalendarzowego. Nagrodzony autor rozprawy otrzymuje dyplom oraz gratyfikację pieniężną przyznawaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, a jego praca publikowana jest przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W kategorii: Najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych swoje prace mogą zgłaszać autorzy opublikowanych prac w wydawnictwach naukowych (w tym opublikowane rozprawy doktorskie obronione podczas poprzedniego roku kalendarzowego) oraz popularnonaukowych, upowszechniających wiedzę o mediach elektronicznych.

David Kalisz przez 20 lat mieszkał w Łęcznej. Gratulujemy sukcesu!

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij