Dodano: 2020-11-19 10:17:37

Dlaczego zbieramy dane statystyczne?

Dlaczego zbieramy dane statystyczne?

Wyniki spisu rolnego są jednym z najważniejszych źródeł danych, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Dostarczają informacji na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, w tym do negocjacji w ramach UE rodzaju i wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich, a także pokazują zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat 2010-2020.

Cele spisu rolnego: Lublin.stat.gov.pl
• Zapewnienie bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznej dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi.
• Dostarczenie danych na potrzeby oceny (ex post, ex ante) instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej w tym negocjacji w ramach UE rodzaju i wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich.
• Wykonanie zobowiązań Polski dotyczących dostarczenia informacji dla EUROSTAT-u i innych organizacji międzynarodowych (FAO, OECD).
• Aktualizacja statystycznego rejestru gospodarstw rolnych, a tym samym przygotowanie operatów do badań reprezentacyjnych z zakresu rolnictwa w latach następnych.

Zapraszamy do samospisu na stronie https://spisrolny.gov.pl/

W załączniku do wiadomości pełna prezentacja graficzna dotycząca zbieranych informacji statystycznych.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij