Dodano: 2020-06-29 10:02:17

,,Dom Tradycji Ludowej” w Starej Wsi zaprasza dzieci 5-15 lat

,,Dom Tradycji Ludowej” w Starej Wsi zaprasza dzieci 5-15 lat

,,DOM TRADYCJI LUDOWEJ” w Starej Wsi (Łęczna) zaprasza Dzieci 5-15 lat na wakacyjne zajęcia twórcze. Liczba uczestników w grupach: 9 osób. W programie przewidziane jest własnoręczne poznawanie dawnego rękodzieła ludowego: ozdoby z drewna, gliny, tkanin, roślin, masy solnej, surowców naturalnych połączonych z materiałami współczesnej techniki, garncarstwo, haft, malarstwo, filcowanie wełny.
 
W przerwach – spotkanie z wiejskimi zwierzętami – kozią rodziną, zabawy w grupie, spacery do parku i po terenie wsi. Terminy zajęć: 6-10 lipca, 20-24 lipca, 3-7 sierpnia, 17-21 sierpnia. Godziny zajęć: 10-14 . Koszt udziału w zajęciach (ze względu na ograniczenia) – 250 zł/os./5 dni; przy dwójce dzieci z jednego domu – po 200 zł/os. , a także w przypadku korzystania z zajęć w kolejnych tygodniach: 200 zł. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr: 508 839 175.
 

 

Poniżej regulamin zajęć w  z uwzględnieniem obowiązujących wymogów sanitarnych w okresie pandemii koronawirusa w Polsce.

I. Podstawa prawna dokumentu:
Wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 22.05.2020r. dotyczące funkcjonowania domów, centrów i ośrodków kultury w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce.

II. Regulamin opracowuje właściciel ,,Domu Tradycji Ludowej” w porozumieniu z sanepidem w Łęcznej.

III. Cel regulaminu: minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w związku z działalnością edukacyjną ,,Domu Tradycji Ludowej”.

IV. Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie:
1.Zajęcia z zakresu edukacji kulturowej odbywać się będą w pomieszczeniu zamkniętym, w którym zostanie zachowana pomiędzy osobami wymagana odległość 2 m.
2.Zostaną poddane dezynfekcji wszystkie przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które je użytkują.
3. Zapewnione będzie wietrzenie pomieszczenia po każdych zajęciach.
4. Wdrożone zostaną częste i dłuższe przerwy celem wietrzenia mechanicznego i grawitacyjnego.
5. Wszyscy przybywający do ,,Domu Tradycji Ludowej” zostaną poinformowani o zakazie przebywania w obiekcie osób z niepokojącymi objawami choroby zakaźnej, po kontakcie z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub poddaną kwarantannie.
6. W widocznym miejscu, przed wejściem do budynku, będzie umieszczona informacja o maksymalnej liczbie odbiorców, mogących jednocześnie przebywać w lokalu.
7. Zapewnione będą odbiorcom środki do dezynfekcji (płyny dezynfekcyjne, mydło).
8. W budynku zostanie wywieszona instrukcja sanitarnohigieniczna dotycząca mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – także instrukcji dezynfekcji rąk.
9. Zapewniony będzie sprzęt i środki do codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekowania powierzchni dotykowych - poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w pomieszczeniach pracy.
10. Organizator zajęć zobowiązuje dopilnować, aby odbiorcy dezynfekowali dłonie przy wejściu do budynku oraz zapewni rękawice ochronne oraz maseczki do zakrywania ust i nosa.
11. Ograniczone zostanie korzystanie z urządzeń aktywowanych dotykiem.
12. Ograniczone zostanie korzystanie z wieszaków na ubrania (co drugi wieszak) lub czasowo zostanie zniesione korzystanie z wieszaków.
13. W toalecie jednorazowo będzie przebywać tylko jedna osoba.
14. Prowadzona będzie dezynfekcja toalet, klamek, urządzeń i innych dotykanych powierzchni.
15. Wyznaczony i przygotowany zostanie (m.in. wyposażony w środki ochrony indywidualnej i płyn dezynfekujący) obszar, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych. Przygotowany i umieszczony zostanie w określonym miejscu spis potrzebnych numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych.
 

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij