Dodano: 2021-10-19 14:53:58

„Dwójka” w nowatorskim projekcie MEiN i ORE o wartości prawie 2 mln zł

„Dwójka” w nowatorskim projekcie MEiN i ORE o wartości prawie 2 mln zł

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej bierze udział w nowatorskim „Pilotażowym wdrożeniu modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” – projekcie zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W Polsce powstało 16 tzw. Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW) – wysoko wyspecjalizowanych zespołów działających w placówkach specjalnych, które przez 2 lata prowadzić będą działalność edukacyjną dla ponad 100 przedszkoli i szkół ogólnodostępnych z całej Polski.

Inicjatywa ta jest nowym rozwiązaniem w systemie edukacji w Polsce. Jej głównym celem jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji włączającej dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Projekt przewiduje bardzo szerokie wsparcie m.in. dla nauczycieli i rodziców, którzy będą mieli wiele okazji do podnoszenia kompetencji i umiejętności wspomagających pracę dydaktyczną i wychowawczą. Wśród form doskonalenia zaproponowanych szkole i organowi prowadzącemu w ramach SCWEWu znajdują się m.in.: warsztaty, szkolenia, wizyty studyjne, superwizje edukacyjne, zajęcia otwarte i mentoring. W ramach SCWEWu powstają już sieci współpracy i samokształcenia, od września trwa także doradztwo oraz konsultacje ze specjalistami, m.in. z UMCSu, WSEI czy KULu.

„Dwójka” jest jedną z 7 szkół podstawowych w województwie lubelskim biorących udział w programie. Znajduje się pod skrzydłami SCWEWu utworzonego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku, który na realizację zadania w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach II Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój otrzymał imponujący grant w wysokości 1 860 238,00 zł.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij