Dodano: 2022-06-09 13:58:36

Emocje na spotkaniu w sprawie obwodnicy Łęcznej

Emocje na spotkaniu w sprawie obwodnicy Łęcznej

Ponad 150 osób wzięło udział w spotkaniu dotyczącym rządowej inwestycji budowy 100 obwodnic w kraju. Na liście znalazła się również Łęczna.

Zapowiedź budowy obwodnicy, publicznie ogłosił w trakcie dożynek powiatowych 2019 roku poseł Artur Soboń. Następnie potencjalna inwestycja stała się jedną z obietnic przedwyborczych.

Po dwóch latach na rządowych stronach internetowych pojawiły się trzy koncepcje przebiegu obwodnicy Łęcznej. Wszystkie budziły sporo kontrowersji podczas środowego spotkania zorganizowanego na prośbę projektantów w budynku Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Mieszkańcy zarzucali projektantom wyrysowywanie przebiegu obwodnic bez uwzględniania uwarunkowań społecznych. Projektanci i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (jako inwestora) bronili się mówiąc, że to dopiero wczesny etap koncepcji do których można składać uwagi i wnioski.

Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski powiedział, że dla mieszkańców Łęcznej ważniejsza niż budowa obwodnicy jest modernizacja drogi Łeczna-Lublin wraz z budową dodatkowych pasów ruchu i ścieżki rowerowej, a także remont drogi nad jeziora. Takie są nasze priorytety jeżeli chodzi o inwestycje drogowe.

Konkluzją spotkania było to, że do 22 czerwca każdy zainteresowany może zgłaszać uwagi do przebiegu planowanych wariantów obwodnic. Można to zrobić za pośrednictwem formularza podpiętego do tej wiadomości, a  także za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Łęcznej, który aktywnie chce włączyć się w przekazywanie i uwzględnianie wniosków mieszkańców naszej gminy przez projektantów i inwestora.

Kolejne spotkanie z projektantami i przedstawicielami inwestora planowane jest na sierpień, wtedy zostaną omówione wnioski złożone przez zainteresowanych.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij