Dodano: 2022-09-15 13:50:50

Kłamstwa i stygmatyzowanie dzieci!

Kłamstwa i stygmatyzowanie dzieci!

88. dzieci skorzystało z rządowego programu wsparcia rodzin popegeerowskich z terenu gminy Łęczna w rozwoju cyfrowym. Teraz na te rodziny spadła fala obrzydliwego hejtu przez powielane kłamstwa i rzucanie nieprawdziwych oskarżeń przez nierzetelny portal.

Temat laptopów wymaga wyjaśnienia i sprostowania. Zacznijmy od tego, że to program państwowy i jego warunki zostały gminom narzucone przez stronę rządową. Podobnie jak w przypadku np. program 500+, także tutaj nie było ani progu dochodowego, ani limitu zgłoszeń. Finansowanie odbywało się bez udziału środków Gminy Łęczna. To oznaczało, że każdemu dziecku z  rodziny spełniającej ustalone kryteria przysługiwał laptop.

Warunki uzyskania wsparcia były następujące:

  • rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunowie prawni byli pracownikami Państwowych Gospodarstw Rolnych
  • rodziny stale zamieszkują na terenie Gminy Łęczna.
  • Laptopy przysługiwały wyłącznie uczniom.

Wbrew kłamstwom powtarzanym m.in. przez nierzetelny portal i niektórych radnych, Gmina Łęczna bez zwłoki poinformowała o naborze do projektu korzystając z wszelkich dostępnych środków. Wszystkie osoby spełniające kryteria otrzymały laptopy.

Poniżej harmonogram działań.

  • 21 października 2021 do Urzędu Miejskiego w Łęcznej wpłynęła pozytywna opinia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, że Gmina Łęczna kwalifikuje się do programu Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.
  • Dzień później, 22 października, informacja o programie wraz z zaproszeniem do składania wniosków pojawił się:
  • 24 października informacja pojawiła się na:
  • 25 października pojawiłi się opracowany przez Urząd Miejski w Łęcznej plakat zapraszajacy do udziału w projekcie. Dostępny był na profilu Facebook urzędu oraz na gminnych tablicach ogłoszeń.
  • do 2.11.2021 r. trwa nabór wniosków. Chętni telefonują do Urzędu i przynoszą wypełnione deklaracje. Gmina udziela niezbędnych informacji i przyjmuje dokumenty.
  • 5.11.2021 r. Gmina zgłasza projekt do dofinansowania za pośrednictwem platformy elektronicznej przygotowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Liczymy, że wszyscy hejterzy uderzający w dzieci, które skorzystały z projektu, a także w ich rodziny będą mieli odwagę przeprosić za powielanie nieprawdziwych informacji. Brak wiedzy o zasadach programu i sposobu jego realizacji nie jest żadnym usprawiedliwieniem.
Szczególnie bulwersujące jest uczestnictwo w tym obrzydliwym hejcie przez radnego, który ma przecież pełny dostęp do wiedzy o działaniach samorządu.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij