Dodano: 2020-07-09 10:46:22

Klub Samopomocy zaprasza

Klub Samopomocy,zaprasza do swojej siedziby przy ul. Kpt. Żabickiego 2  w godz. 12-18, codziennie oprócz dni wolnych od pracy. Klub Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi.

Oferta skierowana jest do tych, którzy ze względu na swoją sytuację życiową wynikającą z problemów zdrowotnych poszukują kontaktu z ludźmi o podobnych doświadczeniach.

            Grupa samopomocowa ma na celu pomoc uczestnikom w akceptacji choroby i radzeniu sobie w samodzielnym życiu w jak najbardziej satysfakcjonujący sposób. Ważnym zadaniem pracy klubu jest budowanie wzajemnych relacji pomocnych w niwelowaniu poczucia osamotnienia i wyizolowania społecznego oraz przezwyciężaniu sytuacji kryzysowych.

Bardzo zależy nam na tworzeniu niezbędnej dla dobrego samopoczucia przyjaznej atmosfery spotkań, opartych na wzajemnej życzliwości, tolerancji i zrozumieniu.

W ramach oferty zajęć klubowych proponujemy:

  • wspólne spędzanie czasu poprzez różnego rodzaju aktywności  min. rozmowy, czytanie prasy, oglądanie TV, korzystanie z Internetu, muzykowanie na gitarze, gry stolikowe, cykliczne wyjścia do kina, na basen i do teatru,  nordic walking
  • wsparcie grupy samopomocowej,
  • wsparcie   w rozwoju  i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności życiowej
  • spotkania  grupowe
  • trening umiejętności społecznych,
  • psychoedukację
  • możliwość wstępnej porady terapeutycznej
  • wsparcie wolontariuszy

Mile widziana jest pomysłowość i inicjatywa własna uczestników dotycząca propozycji wspólnego spędzania czasu.

Klub Samopomocy działa w ramach realizacji Projektu „ Nowa jakość życia”- rozwój usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej w Gminie Łęczna. Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego. Oś Priorytetowa 11Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij