Dodano: 2007-01-10 00:00:00

Konferencja podsumowująca projekt Sprawni niepełnosprawnym. Profesjonalne przygotowanie pracowników urzędów do obługi osób niepełnosprawnych

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej zaprasza na konferencję w dniu 12.01.2007 r. w hotelu Huzar w Lublinie przy ul.Spadochroniarzy. o godz. 10.00.
Konferencja podsumowuje projekt "Sprawni Niepełnosprawnym. Profesjonalne przygotowanie pracowników urzędów do obługi osób niepełnosprawnych" w ramach SPO RZL 2004-2006 współfinansowanego z EFS oraz krajowych funduszy publicznych z PFRON.
W projekcie „Sprawni Niepełnosprawnym. Profesjonalne przygotowanie pracowników urzędów do obsługi osób niepełnosprawnych” w ramach SPO RZL 2004-2006 współfinansowanego z EFS oraz krajowych funduszy publicznych z PFRON uczestniczyło 50 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zakończono część teoretyczną, tj.40 godzin zajęć szkoleniowych i 20 godzin zajęć o charakterze warsztatowym. Zajęcia obejmowały zagadnienia prawne, psychologiczne i społeczne. Wykłady prowadzone były przez specjalistów zajmujących się naukowo i w praktyce problematyką osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zdobyli wiedzę przewidzianą w bloku szkoleniowym. Zajęcia zakończyły się wypracowaniem systemu działań i standardów obsługi klienta niepełnosprawnego przez pracowników urzędów.
Od 19 września rozpoczęły się zajęcia kursu języka migowego. Obejmował on 60 godzin lekcyjnych, na których uczestnicy opanowali podstawy języka migowego. Kurs zakończył się egzaminami na początku grudnia ubiegłego roku.
Powyższy projekt zapewnił przede wszystkim pełniejsze i profesjonalne przygotowanie pracowników urzędów do pracy z osobami niepełnosprawnymi zarówno w aspekcie psychologicznym jak i bezpośredniego kontaktu. Uczestnicy projektu mogli na bieżąco sprawdzić nabywane umiejętności w swoich zakładach pracy, to pozwoliło na utrwalenie i podwyższenie kwalifikacji, a tym samym podwyższenie poziomu pracy w urzędach na terenie Powiatu Łęczyńskiego.
Obecnie trwają prace nad kontynuacją powyższego projektu. Planujemy dwa równoległe etapy szkoleń dla dwóch grup beneficjantów:
  • I grupa (25 osób) będzie kontynuować kurs j. migowego na poziomie zaawansowanym
  • II grupa (25osób) rozpocznie kurs podstawowy powtarzając cykl zajęć szkoleniowych.
Ponadto wszyscy uczestnicy przejdą szkolenie z zakresu pracy z rodziną z dzieckiem niepełnosprawnym i wizytę w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Łęcznej. Konferencja podsumowująca projekt odbędzie się przy udziale prelegentów, władz województwa lubelskiego i powiatu łęczyńskiego.
Źródło: PCPR w Łęcznej

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij