Dodano: 2022-06-08 10:02:07

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji

W dniach 2-3 czerwca 2022 Zespól Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Łęcznej w ramach kampanii społecznej  ,,Stop Przemocy” zorganizował eventy i happening z udziałem dzieci i młodzieży z łęczyńskich szkól i przedszkoli oraz społeczności szkolnej z Zofiówki. 2 czerwca mimo niesprzyjającej aury młodzież manifestowała swój sprzeciw przeciwko agresji wobec dzieci malując sprejami chodniki i parkingi. Przy pizzy i słodkim poczęstunku dzieci i młodzież ze szkół rozmawiali o trudnych tematach dotyczących przemocy i agresji.

Akcja była kontynuowana 3 czerwca. Na happening przy Urzędzie Miasta  zostały zaproszone dzieci z łęczyńskich przedszkoli. Barwne pochody maluszków wyruszyły na ulice miasta. Przedszkolaki  dumnie maszerowały z  balonami, transparentami i hasłami na plac z fontannami, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Łęcznej, KPP w Łęcznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Swoje umiejętności  sportowe zaprezentowali wychowankowie Akademii Górnika Łęczna.

Ciekawość dzieci wzbudzała przygotowana ławeczka na której siedziały samotne porzucone misie, które dzieci mogły zabrać do domu, aby się nimi zaopiekować.

Podczas happeningu dzieci przypominały o swoich prawach i wartościach, które powinny przyświecać wszystkim dorosłym. Wspólna zabawa na placu przy Urzędzie Miasta zakończyła się przybijaniem kolorowych ,,piątek” jako symbolicznego sprzeciwu agresji wobec  dzieci.

Do akcji przyłączyło się wiele instytucji m.in. : Urząd Miejski, Komenda Powiatowa Policji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, Centrum Kultury, GKS Łęczna, Szkoła Podstawowa w Zofiówce, Szkoła Podstawowa nr 2 i 4, Przedszkola Publiczne nr 1,2,3,4 oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W Łęcznej w miejscach ogólnodostępnych pojawiły się wielkoformatowe plakaty z rysunkami dzieci, które wpłynęły na tegoroczny konkurs plastyczny dotyczący przeciwdziałania przemocy. Przedstawiciele ww. instytucji chętnie „przybijali piątki”, jako symboliczny podpis w księdze -deklaracji reakcji na każdy przejaw przemocy i agresji wobec dzieci.

Zdjęcia - Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji 2-3 czerwca 2022

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij