Dodano: 2019-11-21 08:01:22

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w PP nr 1

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w PP nr 1

Przedszkole Publiczne nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W ramach obchodów w palcówce zorganizowano spotkanie z pracownikiem PCPR w Łęcznej, dzieci obejrzały prezentację multimedialną i bajkę edukacyjną dotyczącą Konwencji Praw Dziecka. W tym dniu dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrani byli na niebiesko, przedszkolaki wykonały plakaty,  wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym Praw Dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, alez poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także instytucje lokalne: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej, Starostwo Powiatowe, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury oraz Lubelski Klub Sportów Walki „DAN”.

Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej.

Zdjęcia - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w PP nr 1

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij