Dodano: 2023-10-27 13:02:25

Mieszkańcy podzielili budżety partycypacyjny

Mieszkańcy podzielili budżety partycypacyjny

Wiemy jakie projekty zdobyły uznanie mieszkańców Łęcznej i w jaki sposób zostaną podzielone 322 tysiące złotych. Zapraszamy do lektury.

  • Najwięcej głosów w budżecie przeznaczonym dla dzieci i młodzieży zdobył wniosek dotyczący "stołów do ping-ponga". W ramach tego projektu zamontowane zostaną betonowe konstrukcje do tenisa stołowego na łęczyńskich osiedlach. Dzięki temu młodzież będzie mogła grać w ping-ponga na świeżym powietrzu już w przyszłym roku. Pierwotnie budżet na to zadanie wynosił 50 tysięcy złotych, ale zostanie on zwiększony do 62 tysięcy złotych, ponieważ Osiedle Kolonia Trębaczów nie wykorzystało 12 tysięcy złotych przeznaczonych na swój projekt, co pozwoliło na ich przekazanie na działania młodzieżowe. W rezultacie stoły do ping-ponga zostaną zainstalowane na osiedlach Bobrowniki, Samsonowicza, Niepodległości oraz Stare Miasto.
  • W budżecie "zielonym" zwyciężył projekt "zielonego miejsca wypoczynku". Realizacja tego wniosku polegać będzie na stworzeniu miejskiej strefy wypoczynku, która będzie składać się z pergoli, siedzisk oraz zostanie obsadzona zielenią. Miejsce to będzie znajdować się na Starym Mieście, w okolicach OSP. Całkowity koszt projektu wynosi 40 tysięcy złotych.

A co na osiedlach?

  • Na Osiedlu Słonecznym, mieszkańcy wybrali projekt "Jak dobrze mieć sąsiada", który polega na zorganizowaniu pikniku rodzinnego. Planowane są atrakcje takie jak dmuchańce, muzyka, grill, lody, występy muzyczne na żywo oraz animatorzy zabaw. Całkowita wartość tego projektu wynosi 15 000 złotych.
  • Na Osiedlu Stare Miasto, mieszkańcy postanowili wybrać projekt "urządzenia zabawowe pod kładką". Plac zabaw zostanie uzupełniony o nowe, unikalne konstrukcje, których nie znajdziemy w innych częściach Łęcznej, przeznaczone specjalnie dla dzieci. Całkowita wartość tego projektu wynosi 25 tysięcy złotych.
  • Na Osiedlu Samsonowicza, największym sukcesem okazała się kontynuacja prac nad górką do zjeżdżania na sankach. W ramach drugiego etapu projektu przewidziano zamontowanie oświetlenia terenu oraz nadanie ostatecznego kształtu i struktury górce saneczkowej. Proces ten obejmuje nawiezienie ziemi, formowanie i zagęszczenie nasypów, wyznaczenie torów zjazdowych oraz budowę balustrady. Wartość tych prac wynosi 60 tysięcy złotych.
  • Na Osiedlu Niepodległości, dostępne środki zostały podzielone na dwa projekty. Pierwszy z nich, mający na celu "poprawę drogi dojazdowej do działek oraz stworzenie traktu spacerowego i rowerowego w kierunku rzeki Wieprz", uzyskał najwyższe wsparcie, ale jego koszt wynosi jedynie 20 tysięcy złotych. Kolejnym projektem, który zostanie zrealizowany na tym osiedlu, jest "oznakowanie tablicami nazw ulic". Nowe tablice informacyjne z nazwami ulic zostaną ustawione przy wejściu i wyjściu z ulic i będą gotowe w przyszłym roku. Koszt tego projektu wynosi 40 tysięcy złotych.
  • Na Osiedlu Bobrowniki, mieszkańcy wybrali projekt "rozbudowy parkingów przy ul. Leśnej". W wyniku realizacji tego wniosku, na osiedlu pojawią się nowe miejsca parkingowe. Koszt całego projektu wynosi 60 tysięcy złotych.

Zwycięskie projekty zostaną wpisane do projektu budżetu na rok 2024 przez Burmistrza Łęcznej.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij