Dodano: 2021-05-21 10:58:02

Mobilny bez barier

Powiat Łęczyński uprzejmie informuje, iż od 01.06.2021 r. w ramach projektu grantowego pn. „Mobilny bez barier", na terenie naszego powiatu rozpocznie się realizacja usługi transportu indywidualnego door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. Uprawnionymi do skorzystania z usługi są mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, którzy ukończyli 18 rok życia oraz dodatkowo spełniają co najmniej jeden z następujących warunków:

-    mają problemy z poruszaniem się,

-    posiadają stopień niepełnosprawności,

-    ich stan zdrowia uniemożliwia korzystanie z transportu publicznego,

-    są osobami starszymi,które ukończyły 60 lat,

-    są wykluczeni mobilnie, a chcą wejść na rynek pracy.

Usługa transportowa świadczona będzie bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.00 do 18.00. Zgłoszenia będą przyjmowane: pod numerem telefonu 795 003 827 lub poprzez wysłanie e-mail na adres doortodoor@powiatleczynski.pl. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Powiatu Łęczyńskiego oraz Łęczyńskiej Spółdzielni Socjalnej „Pod dobrym adresem". Można również zamówić usługę osobiście lub przez osobę trzecią w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Łęcznej przy ul. Staszica 9. W ramach usługi uprawnione osoby będą mogły skorzystać z pomocy asystenta.

Celem świadczonych usług jest aktywizacja społeczno - zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. Będą to usługi o charakterze społecznym, zawodowym, edukacyjnym i zdrowotnym. Istnieje również możliwość dowozu osób z potrzebą wsparcia do punktów szczepień przeciwko wirusowi Covid-19 znajdujących się na terenie powiatu łęczyńskiego.

Serdecznie prosimy o poinformowanie mieszkańców o rozpoczęciu realizacji usługi transportu indywidualnego door-to-door oraz o możliwości skorzystania z tej formy wsparcia. W załączeniu przekazujemy regulamin świadczenia usługi transportu indywidualnego door-to-door wraz z wymaganymi dokumentami. Dodatkowo informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej Powiatu Łęczyńskiego w zakładce ProjektyProjekty w trakcie realizacji -> Mobilny bez barier oraz na stronie internetowej Łęczyńskiej Spółdzielni Socjalnej „Pod dobrym adresem".
 

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij