Dodano: 2024-02-12 14:30:14

Nowa jakość wody dla mieszkańców Łęcznej

Nowa jakość wody dla mieszkańców Łęcznej

Łęczyńska spółka komunalna PGKiM złożyła modernizacyjny wniosek o wartości ponad 40 milionów złotych. Ogromny projekt składa się z kilku spójnych części i ma na celu poprawę jakości wody pitnej dla mieszkańców. Wniosek złożono o Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Aktualnie używane urządzenia wodociągowe są przestarzałe, co zwiększa ryzyko awarii i wycieków. Przebudowa infrastruktury w ulicach Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w Starej Wsi i Starej Wsi-Stasin zminimalizuje te ryzyka. Znikną ostatnie fragmenty sieci azbestowej, dodatkowo, zaplanowano modernizację stacji uzdatniania wody. To nie wszystko, wskazania wodomierzy będzie można odczytać dzięki stacjonarnym i zdalnym mobilnym stacjom odczytu, a cała sieć będzie monitorowana przy pomocy systemów które na wczesnym etapie będą mogły wykryć awarię, oszczędzając w ten sposób zasoby wody.

Projekt wpisuje się w nowy europejski Bauhaus oparty na trzech wartościach: pięknie, zrównoważeniu i wspólnocie. Realizacja projektu odpowiada także celom krajowym, unijnym i lokalnym w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz realizuje zadania o wysokim priorytecie zgodnie z programem inwestycyjnym.

Dodatkowo w ramach projektu zrealizowane zostaną działania edukacyjne zmierzające do podnoszenia świadomości ekologicznej odbiorców usług, a także zorganizowane warsztaty dla dzieci i młodzieży, lekcje edukacyjne, pogadanki o tematyce produkcji wody i jej oczyszczania.

Rozstrzygnięcie planowane jest we wrześniu.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij