Dodano: 2019-11-22 12:28:26

Nowa sala multimedialna w Centrum Kultury w Łęcznej już działa

Nowa sala multimedialna w Centrum Kultury w Łęcznej już działa

Mieszkańcy Łęcznej mogą korzystać z nowej, wielofunkcyjnej sali Centrum Kultury w Łęcznej przy ul. Obrońców Pokoju 1. Przestrzeń pod nazwą „Piwnica artystyczna” wyposażono w sprzęt multimedialny – ekran projekcyjny i rzutnik, system nagłośnieniowy oraz siedziska na podestach. Projekt zrealizowano w ramach konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że z nowej przestrzeni skorzysta ok. 2 tysięcy mieszkańców rocznie.

W sali odbywają się już pokazy filmowe, próby teatralne, zajęcia taneczne i gimnastyczne, a także konkursy recytatorskie i muzyczne. Z nowego miejsca korzystają członkowie lokalnych kół i grup zainteresowań, uczniowie łęczyńskich szkół oraz seniorzy.

Nowy sprzęt multimedialny daje duże możliwości użytkownikom przestrzeni zaaranżowanej przez CK w Łęcznej. Z „Piwnicy artystycznej” korzystali już m.in. uczestnicy warsztatów tanecznych, 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, I gminnego Konkursu Piosenki, Poezji i Prozy o tematyce patriotycznej „Tu wszędzie Polska, tu – Ojczyzna!” oraz widzowie pokazów filmowych organizowanych we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Jest to także miejsce prób oraz występów teatru Gravite, działającego w gminie od kilkunastu lat. Już w grudniu swoją premierę będzie miał spektakl „Kantor – Strzępy”.

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń w nowej sali CK w Łęcznej dostępne będą na stronie www.ck.leczna.pl.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Łęczna PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Chełm-Lublin Systemowa, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii w południowo-wschodniej części kraju.

Więcej informacji o działalności organizatora konkursu dostępnych jest na stronie raport.pse.pl.

Zdjęcia - Sala multimedialna w Centrum Kultury

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij