Dodano: 2021-09-27 13:00:00

Odjazdowy XI rajd Łęczna na rowery

Odjazdowy XI rajd Łęczna na rowery

Blisko 120 rowerzystów uczestniczyło w XI edycji rajdu Łęczna na rowery. Tym razem cykliści pojechali nad jezioro Piaseczno. Ciekawa trasa, zadowoleni rowerzyści, a także świetna pogoda sprawiły, że czas mijał bardzo szybko.

W pierwszą stronę rowerzyści mieli okazje przejechać spacerowym tempem dość płaską trasę. Jej przebieg wyznaczony został drogami polnymi, szutrowymi, ale także asfaltem i ścieżkami rowerowymi. Przejechano przez Podzamcze, Dąbrowę i Uciekajkę. Głównym celem podróży było jezioro Piaseczno. Tam rowerzyści posilili się plackami ziemniaczanymi, wypili herbatę i kawę, odpoczęli i posłuchali ciekawostek opowiadanych przez Sławomira Wróbla, pracownika Poleskiego Parku Narodowego. Z rowerzystami jechał także burmistrz Leszek Włodarski, a na miejscu pojawił się również włodarz gminy Ludwin Andrzej Chabros.

 Po odpoczynku rowerzyści wrócili przez Nadrybie, Puchaczów oraz Turowolę do Łęcznej. Gdzie umówili się na kolejny wyjazd w przyszłym roku.

Warty odnotowanie jest również fakt, że najmłodsza rowerzystka miała 6 lat, najstarszy rowerzysta 75 lat.

Rajd sfinansowany został ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęcznej.

Za pomoc przy organizacji dziękujemy OSP Łuszczów-Kolonia, OSP Karolin, Gminie Ludwin, , koordynatorom grup, a także wszystkim niewymienionym osobom, które dołożyły pracy przy organizacji rajdu.

Zdjęcia - Łęczna na rowery - XI 26.09.2021

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij