Dodano: 2023-01-31 08:01:37

Oświadczenie w sprawie opłaty targowej

Oświadczenie w sprawie opłaty targowej

Od ponad 7 lat funkcjonuje w Łęcznej prawo lokalne uchwalone przez Radę Miejską w Łęcznej, a dotyczące opłaty targowej. Obowiązująca obecnie uchwała weszła w życie w grudniu 2015 roku.

Reguluje kwestie opłaty targowej na dwóch targowiskach w Łęcznej oraz opłaty w wysokości 100zł, jaką należy wnosić za handel poza miejscami przeznaczonymi do sprzedaży. Intencją ówczesnych radnych była kwestia porządkowa. Chodziło o unikanie rozstawiania straganów gdzie i jak popadnie, a promowanie zorganizowanego handlu w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym rolnicy mogą w wyznaczone dni sprzedawać swoje produkty bez opłaty.

Przez ostatnie lata uchwała Rady Miejskiej w Łęcznej nie budziła żadnych wątpliwości ani kontrowersji. Handel odbywał się na dwóch targowiskach. Niewielkie dochody osiągane z tego tytułu pokrywały koszty związane z ich funkcjonowaniem: prąd, woda, toalety, sprzątanie i odśnieżanie.

Propozycja zmiany uchwały targowej pojawiła się dopiero wtedy kiedy handlem zajął się jeden z radnych. Zgodnie z obowiązującym prawem zaczęto mu naliczać opłatę.

Uchwalone bez jednego głosu sprzeciwu, przez poprzednią Radę Miejską, przepisy obowiązują na równi wszystkich na terenie Gminy Łęczna. Bycie radnym - sprzedawcą nie upoważnia, ani do specjalnego traktowania, ani bycia ponad prawem.

Warto podkreślić, że ratusz jest otwarty na rozmowy dotyczące wprowadzenia zmian w opłacie targowej. Jednak w żadnym wypadku zmiany przepisów lokalnych nie powinny być dokonywane w interesie prywatnym.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij