Dodano: 2023-09-19 11:06:14

Przysięga, defilada i piknik wojskowy w Łęcznej

Przysięga, defilada i piknik wojskowy w Łęcznej

16 września, po raz pierwszy w Łęcznej, na Rynku II żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę. Uroczystość była połączona z piknikiem oraz prezentacją sprzętu używanego przez Wojsko Polskie.

List do nowych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystosował wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W liście czytamy - Wspólnie z pozostałymi rodzajami naszych sił zbrojnych stoicie na straży bezpieczeństwa państwa. Podstawowym Waszym zadaniem jako Terytorialsów jest obrona regionu w którym mieszkacie. Zarówno w przypadku konfliktu zbrojnego, jak i sytuacji kryzysowych, czy klęsk żywiołowych macie przede wszystkim chronić lokalną społeczność, służyć jej wsparciem i pomocą - napisał szef MON.

Część oficjalna ceremonii zakończyła się defiladą pododdziałów 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Następnie odbył się piknik wojskowy, który przyciągnął wielu zwiedzających, w tym rodziny z dziećmi, a także miłośników militariów.

Do Łęcznej przyjechał wojskowy sprzęt w tym czołg Leopard 2, Kompanijny Moduł Ogniowy RAK, Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD oraz wiele innych ciekawych urządzeń wojskowych, włącznie z zestawem ratowniczym Lucas, łodzią desantową, wykrywaczem min i wieloma innymi. Nie zabraknie też pojazdów ciężarowo-osobowych i zwiadowczych.

Galeria zdjęć z uroczystości.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij