Dodano: 2006-11-14 00:00:00

Raport z przebudowy ulicy Staszica

Przebudowę 600-metrowego odcinka ul. Staszica realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wykonawca wymieni m. in. studzienki ściekowe, wyremontuje istniejącą nawierzchnię, dostosowując ją do wyższej kategorii ruchu poprzez ułożenie trzech dodatkowych warstw asfaltobetonu. W zakresie prac jest przewidziany również remont części chodników należących do gminy.

Dotychczas zostały położone dwie z trzech warstw: wyrównawcza i wiążąca. Z racji temperatur niskich spodziewamy się, że w tym roku nie zostanie wykonana warstwa ścieralna z asfaltobetonu. Gdyby temperatura była zbyt niska, a warstwa ścieralna zawierająca polimery została położona, uległaby ona uszkodzeniu.

Obecnie Urząd Miejski dba o to, by wykonawca zakończył przed zimą tworzenie maksymalnej ilości miejsc do parkowania. Zostaną także wyregulowane wszystkie studzienki i wpusty uliczne do wysokości warstwy wiążącej asfaltu.

Tam gdzie są podjazdy (np. z ul Staszica w al. Matki Bożej Fatimskiej), tymczasowo zostaną one wyrównane asfaltem lanym, a przed wykonaniem warstwy ścieralnej - co nastąpi wiosną przyszłego roku - zostaną zfrezowane.

Roboty brukarskie są kontynuowane i będątrwały dopóki nie wystąpią mrozy. Drogowcy kończą wykonywanie zatok parkingowych i wykonywanie chodników.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij