Dodano: 2020-06-18 11:40:34

Rusza przebudowa drogi w Ciechankach Krzesimowskich i Piotrówku Drugim

Rusza przebudowa drogi w Ciechankach Krzesimowskich i Piotrówku Drugim

Dzisiaj odbyło się przekazanie placu budowy w Ciechankach Krzesimowskich i Piotrówku Drugim. W ciągu czterech najbliższych miesięcy istniejąca droga gminna zostanie gruntownie przebudowana.

Na długości 3,5 km powstanie droga o szerokości 5 m z obustronnymi poboczami. Konstrukcja drogi zostanie wzmocniona, a nawierzchnię będą tworzyć dwie warstwy z betonu asfaltowego o łącznej grubości 8 cm. W Ciechankach Krzesimowskich wybudowana zostanie zatoka autobusowa z wiatą przystankową. Zainstalowane zostaną urządzenia poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przebudowę wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. z Lubartowa. Łączny koszt robót budowlanych wyniesie 2,43 mln złotych. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z programu Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi będzie realizowana w technologii recyklingu na miejscu, która polega na wykorzystaniu istniejącej nawierzchni po doziarnieniu jej kruszywem, dodaniu cementu i wymieszaniu przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności, a następnie z tak uzyskanej mieszanki wykonanie warstwy podbudowy samobieżną maszyną frezującą i układającą. To sprawdzona metoda, która była już wykorzystywana min. przy przebudowie dróg w Podzamczu, Witaniowie, Ciechankach Łęczyńskich i na odcinku ul. Wierzbowej.

Na zdjęciu praca recyklera w Podzamczu w 2014 roku.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij