Dodano: 2020-02-13 14:28:50

Seniorzy dzieciom: Dziadek Bronek czyta „Misiom”

Seniorzy dzieciom: Dziadek Bronek czyta „Misiom”

12 lutego 2020 r. na zajęciach z biblioterapii gościliśmy w Filii nr 2 Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej grupę „Misie” z Przedszkola nr 4 w Łęcznej.

Na wstępie spotkania bibliotekarka opowiedziała dzieciom o przyjaźni, a dzieci chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach i wymieniały kto jest ich ulubionym przyjacielem?

Następnie Bronisław Kołodziejczyk z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Łęcznej przeczytał dzieciom bajkę pt.: „Noc bez gwiazd: O znaczeniu prawdziwej  przyjaźni”.  Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem słuchały bajki. Po wysłuchaniu historii gwiazdki Sary i jej przyjaciela Pita wyraziły swoje myśli i spostrzeżenia na temat przyjaźni.

Nasz gość podzielił się wspomnieniami z czasu, gdy czytał książki swoim wnukom. W nawiązaniu do tego, przeczytał bajkę I. Krasickiego pt.: „Lis i Osioł”. Dzięki niej przedszkolaki dowiedziały się, „że przyjaciela znajdzie ten, kto sam chce być przyjacielem dla innych”. Dzieci wymieniały cechy, jakie posiada przyjaciel i mówiły jak można stać się dobrym dla innych.

Na koniec spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci czekoladowych cukierków, którymi poczęstował je nasz gość. Przedszkolaki wręczyły dziadkowi Bronkowi  „Podziękowanie” za udział w spotkaniu i głośne czytanie. Bibliotekarka dała dzieciom szkic „Portret Przyjaźni” do wspólnego pokolorowania w grupie.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij