Dodano: 2023-09-15 09:16:41

Sobota pełna mocy: Wojskowy piknik i przysięga w Łęcznej

Sobota pełna mocy: Wojskowy piknik i przysięga w Łęcznej

W najbliższą sobotę, 16 września, Łęczna stanie się areną niezwykłego wydarzenia, które zjednoczy miłośników historii, techniki wojskowej i patriotyzmu. Piknik wojskowy w Łęcznej to nie tylko okazja do zobaczenia najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, ale także możliwość uczestniczenia w uroczystej przysiędze Żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Całe wydarzenie będzie miało miejsce na Rynku II.

O godzinie 11:00 rozpocznie się msza w parafii pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny, która uświetni tę doniosłą chwilę. Następnie o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa, która będzie poprzedzona efektowną defiladą 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najważniejszym punktem programu będzie piknik wojskowy, który potrwa od 13:00 do 15:00. Będzie to okazja, by z bliska przyjrzeć się imponującemu sprzętowi, takiemu jak czołg Leopard 2, Kompanijny Moduł Ogniowy RAK, Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD oraz wiele innych ciekawych urządzeń wojskowych, włącznie z zestawem ratowniczym Lucas, łodzią desantową, wykrywaczem min i wieloma innymi. Nie zabraknie też pojazdów ciężarowo-osobowych i zwiadowczych.

To nie tylko okazja do poznania nowoczesnej technologii wojskowej, ale także możliwość podziwiania odwagi i determinacji żołnierzy, którzy składają przysięgę na służbę Polsce. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do budowania więzi społecznych i wsparcia naszych żołnierzy.

Dodatkowym smaczkiem tego dnia będzie wojskowa grochówka, którą będzie można skosztować. To doskonała okazja do rozmów i dzielenia się wrażeniami z innymi uczestnikami pikniku wojskowego.

Nie przegapcie tej okazji, by spędzić sobotę w duchu patriotyzmu, historii i techniki wojskowej.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij