Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej zakwalifikowała się do pierwszej edycji ogólnopolskiego programu SuperKoderzy Fundacji Orange.
Jesteśmy jedną z 130 szkół w kraju, która otrzyma grant finansowy w wysokości 3 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu do nauki programowania, podstaw robotyki i poznania nowych technologii. W nowym roku szkolnym 2017/2018 wybrane klasy czwarte na lekcjach informatyki będą uczyć się programowania w praktyce, rozwijać kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!
Szkoły uczestniczące w SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych. My wybraliśmy ścieżkę Majsterkowicze 2.0, w ramach której zmontujemy roboty, śrubka po śrubce, zainstalujemy czujniki i zaprogramujemy je. Robotyka to frajda – szczególnie dla dzieciaków.
Do programu zgłosiło się ok. 400 placówek oświatowych. O wyborze szkoły zadecydował trzydziestosekundowy film opracowany przez każdą z nich, którego celem było przekonać Organizatora do zakwalifikowania placówki do udziału w Programie. Miał on odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego chcę zostać SuperKoderem?” i nawiązywać do wybranej przez Szkołę ścieżki edukacyjnej.
Ocenie komisji kwalifikacyjnej podlegały:
a) atrakcyjność przekazu filmowego (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie),
b) obecność tematyki programowania oraz nowych technologii i kompetencji cyfrowych, świadczących o zrozumieniu idei programu SuperKoderzy,
c) zaangażowanie dzieci, jako odbiorców inicjatywy.
Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy uznanie komisji i cieszymy się, że zakwalifikowaliśmy się do programu SuperKoderzy.
Poniżej link do strony z LISTĄ SZKÓŁ PRZYJĘTYCH DO #SUPERKODERÓW
http://superkoderzy.pl/szkoly-zakwalifikowane-programu-superkoderzy-edycji-20172018/Na pozycji nr 67 - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Łęcznej
Poniżej zamieszczamy film zaprezentowany przez naszą szkołę.
https://drive.google.com/open?id=0B0GpvhMgBOPAa2czdElYaW5XRHc
Opracował lider projektu Witold Muszyński