Dodano: 2022-03-29 08:10:11

Szkoła pożyczyła innowacyjny sprzęt do nauki

Szkoła pożyczyła innowacyjny sprzęt do nauki

2 tablety „Lenovo”, 4 genioboty do nauki programowania, powiększalnik „Miracle Spider” z tabletem Samsung Galaxy, czytnik „Calipso” i alternatywna klawiatura to tylko niektóre z pomocy, jakie uatrakcyjniają uczniom zajęcia w łęczyńskiej „Dwójce”. Wkrótce do szkoły mają trafić także 2 nowe laptopy.

To jeden z wielu atutów prowadzonego w szkole projektu. Dzięki nowartoskiemu pomysłowi – uruchomieniu w Świdniku wypożyczalni z wyjątkowymi pomocami do pracy – warsztat nauczycieli „Dwójki” wzbogacił się także o specjalistyczne oprogramowanie warte kilkanaście tysięcy złotych. Znajdziemy wśród nich takie, które są pomocami medycznymi:

  1. „Go sense. Funkcje wzrokowe” – unikat w pomocy dzieciom będącym w ryzyku dysleksji, dzieki któremu dzieci wykonują nie tylko  szereg wielozmysłowych ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową, ale również manipulują elementami na ekranie dotykowym.
  2. „Edusensus” program wspierający terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu,program Eduterapeutica” pomagająca rozwijać kompetencje społeczne.
  3. „Eduterapeutica. Problemy wychowawcze 1-8” program wspomagający przeciwdziałanie przemocy, agresji i uzależnieniom, wspierający rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi.
  4. „Akademia pomysłów. Edukacja wczesnoszkolna” – zbiór gotowych materiałów do rozwijania kompetencji społecznych uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.
  5. „Moc emocji” – pozwalający na rozpoznawanie i efektywne zaspokajanie potrzeb rozwojowych dzieci w zakresie ich emocji i funkcjonowania społecznego.
  6. Pakiet ćwiczeń do terapii afazji.
  7. „Terapia funkcji poznawczych”zbiór zeszytów wspierających trening pamięci, orientacji, koncentracji, myślenia, funkcji językowych i wzrokowo-przestrzennych.

– Z tych atrakcyjnych i nietuzinkowych pomocy korzystają już i uczniowie i nauczyciele. Zostały wypożyczone szkole do końca roku w ramach projektu wdrażania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW) – informuje wicedyrektor Małgorzata Rodziewicz. Dyrektorka najpierw rozpoznała potrzeby nauczycieli w tym zakresie, a po odpowiednim uzasadnieniu uzyskała potrzebne nauczycielom wsparcie. – Wypożyczalnia ta jest nowatorskim i innowacyjnym przedsięwzięciem, w całej Polsce są tylko 23 takie miejsca. Jesteśmy więc pionierami w tej dziedzinie, bo tylko wybrańcy mogą z takiej możliwości skorzystać.

Jak dodaje pani wicedyrektor, to jeden z alternatywnych sposobów odciążania organu prowadzącego od zakupu bardzo kosztownego sprzętu specjalistycznego. Nauczyciele mają też doskonałą możliwość testowania sprzętu, zanim szkoła zdecyduje się na zakup konkretnej pomocy.

Wartość realizowanego projektu w Programu Operacyjnego Wiedza – Edukacja – Rozwój 2014-2020 to 1.860.238,00 zł.

 

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij