Dodano: 2013-06-27 00:00:00

Turniej o Puchar Marszałka rozstrzygnięty

Na obiektach GKS ,,Górnik’’ Łęczna w niedzielę 23 czerwca 2013 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego TBT CUP 2013. W rozgrywkach zwyciężyli piłkarze Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin.

Udział w turnieju wzięło osiem zespołów. Wśród nich Reprezentacja Wschodnio-Słowackiego Związku Piłki Nożnej. Najlepsze były Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin, które w finale rozegranym na głównej płycie stadionu GKS Górnik Łęczna pokonali Pogoń Siedlce 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju był Adrian Zieliński (PN Motor Lublin) nagrodę dla niego ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Michał Chałupka (Pogoń Siedlce), a królem strzelców z trzema trafieniami został Jakub Olichwirowicz z TOP-54 Biała Podlaska, nagrody dla nich oraz dla trenerów wszystkich drużyn przekazało Starostwo Powiatowe w Łęcznej. Dodatkowo Urząd Miasta Łęczna ufundował piłki oraz rękawice bramkarskie dla najlepszego zawodnika, strzelca oraz bramkarza. Spotkania turniejowe rozgrywane były na boiskach GKS Górnik Łęczna: Straż i Pasternik. Spotkania o III miejsce oraz wielki finał odbyły się na głównym stadionie przy Al. Jana Pawła II 13.

Organizatorami zawodów byli: GKS Bogdanka, Soccer Service oraz LZPN.