Dodano: 2007-05-07 00:00:00

Tydzień bibliotek - 7-13 maja

Tydzień bibliotek - 7-13 maja
W ramach obchodów "Tygodnia bibliotek" Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ul. Bożniczna 21 oraz jej filie organizują dni otwarte dla czytelników pod nazwą "Biblioteka od kuchni".

Przez cały tydzień Bibliotekę Główną odwiedzać będzie młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z ul. Piłsudskiego, z Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka oraz indywidualnie wszyscy zainteresowani czytelnicy.

Wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w bibliotece od kuchni, tzn. jaką drogę przebywa książka od momentu zakupu do chwili wypożyczenia ją przez czytelnika, co to jest program MAK, księgi inwentarzowe, sygnatury, dlaczego każda zakupiona książka musi mieć swój numer i kartę, do czego potrzebne są sprawozdania, obliczenia, co to jest dziennik biblioteki i jak to się dzieje, że książki trafiają na półki do odpowiednich działów. Te oraz inne informacje udzielą panie bibliotekarki, które czekają już na zgłoszenia i chętnych do poznania pracy w bibliotece.

Filia nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 1 i Oddział Dla Dzieci w Bibliotece Głównej organizują także "Dni otwarte dla maluchów". Do bibliotek przyjdą przedszkolaki i dowiedzą się, jakie książeczki mają do zaoferowania im panie bibliotekarki, jak należy zachowywać się w bibliotece i dlaczego biblioteka to miejsce nie tylko do czytania i wypożyczania książek ale również do zabawy.
  • Prelekcja p.n. "Jan Łęczyński założyciel miasta Łęczna" oraz "Wzloty i upadki związane z rozwojem miasta na przestrzeni wieków".

    Z okazji "Tygodnia bibliotek", Dnia Bibliotekarza oraz uczczenia 540 rocznicy nadania praw miejskich Łęcznej dnia 10 maja o godz. 11.00 odbędzie się prelekcja "Jan Łęczyński założyciel miasta Łęczna". "Wzloty i upadki związane z rozwojem miasta na przestrzeni wieków".
    Prelekcję wygłosi Pani dr J. Ewa Leśniewska - długoletni kierownik Muzeum Regionalnego, znawczyni dziejów Łęcznej.
    Wykładu wysłucha młodzież z Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 1 z ul. Piłsudskiego. 
  • Informacja dla czytelników

    Z okazji Dnia Bibliotekarza Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna informuje, że dnia 10 maja Biblioteka Główna będzie czynna od godz. 8.00 do 11.00, natomiast Filie będą otwarte do gody. 10.30.
Źródło: M-GBP w Łęcznej

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij