Dodano: 2007-01-24 00:00:00

Urząd Miejski w Łęcznej w projekcie Młodzi w przejrzystej Polsce

Urząd Miejski w Łęcznej, jako jeden z 20 samorządów z całej Polski, będzie uczestniczył w nowym projekcie „Młodzi w przejrzystej Polsce”, który będzie realizowany do końca października tego roku.
 
Akcję organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Chce ono zachęcić do współpracy samorządy, lokalne instytucje publiczne oraz szkoły w zakresie upowszechniania wiedzy o standardach przejrzystości życia publicznego.

Głównym celem projektu „Młodzi przeciw korupcji - Młodzi w przejrzystej Polsce” jest upowszechnianie wśród młodzieży w wieku 13-18 lat wiedzy na temat praw obywateli w kontaktach z instytucjami publicznymi, jak również promocja etyki oraz etycznych zachowań w różnych aspektach życia publicznego wśród całej lokalnej społeczności.

Cel ten będzie realizowany poprzez działania edukacyjne (działania bezpośrednie) mające na celu podwyższenie świadomości prawnej młodych obywateli w zakresie funkcjonowania instytucji publicznych i samorządu lokalnego oraz praw przysługujących obywatelom korzystającym z usług wymienionych jednostek, m.in. dostępu do informacji publicznej oraz promowanie wypracowanego programu aktywnej edukacji obywatelskiej (działania pośrednie), prowadzonej we współpracy z administracją publiczną w samorządach, instytucjach edukacyjnych i organizacjach młodzieżowych, itp.

W trakcie realizacji programu CEO wspierać będzie nasz samorząd poprzez organizację warsztatów dla nauczycieli i młodzieży, dostarczenie materiałów edukacyjnych oraz konsultacje metodyczne.

Mamy nadzieję poprzez wspólne działania doprowadzić do zwiększenia poziomu zaufania do instytucji publicznych, a także do zainicjowania społecznego ruchu wśród młodych ludzi na rzecz przejrzystości w życiu publicznym.
DZIAŁANIA PLANOWANE W PROJEKCIE:
  1. Przygotowanie materiałów edukacyjnych informujących o prawach przysługujących w kontaktach z instytucjami publicznymi, obowiązujących standardach pracy tych instytucji w Polsce i za granicą itp.
  2. Warsztaty dla nauczycieli, pracowników samorządowych i przedstawicieli lokalnych instytucji publicznych.
  3. Zajęcia prowadzone w szkole wspólnie przez nauczycieli i pracowników instytucji publicznych.
  4. Wizyty studyjne uczniów w urzędach i instytucjach publicznych - wycieczki obywatelskie.
  5. Warsztaty dla młodzieży prowadzone przez animatorów młodzieżowych.
  6. Projekty młodzieżowe mające na celu młodzieżowe monitorowanie pracy urzędów, informowanie o zasadach przejrzystości życia publicznego oraz ich promowanie wśród rówieśników i dorosłej części lokalnej społeczności.
  7. Organizowanie lokalnych młodzieżowych prezentacji pt. „Przyjazny urząd” dotyczących przejrzystości życia publicznego, praw przysługujących w kontaktach z instytucjami publicznymi.
  8. Prowadzenie strony internetowej, na której zamieszczane będą wszystkie wypracowane podczas realizacji Projektu materiały i narzędzia.
  9. Przygotowanie i opracowanie publikacji prezentującej program aktywnej edukacji obywatelskiej (tytuł roboczy „Żywa lekcja samorządności”)
  10. Upowszechnianie programu aktywnej edukacji obywatelskiej.
O szczegółach uczestnictwa w projekcie będziemy informować na stronie Leczna.pl.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij