Dodano: 2021-04-21 09:12:35

W krainie dziecięcej fantazji - przegląd poezji dla dzieci

W krainie dziecięcej fantazji - przegląd poezji dla dzieci

Międzyprzedszkolny przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”, organizowany jest od 2012 r. przy współpracy Przedszkola Publicznego Nr 1 oraz Centrum Kultury w Łęcznej.

Tegoroczna edycja z powodu panującej pandemii zmienił dotychczasową formułę i odbył się bez udziału publiczności w Centrum Kultury w Łęcznej.

Zdolności recytatorskie prezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, nr 2, nr 3 i Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Recytatorzy prezentowali wiersze dowolnie wybranych autorów literatury dziecięcej.

Repertuar utworów dostosowany był do możliwości i wrażliwości artystów. Dzieci swoje małe dzieła sztuki tworzyły „malując słowami”, wykazały się zrozumieniem i znajomością tekstu na pamięć. Występ  był na pewno nowym doświadczeniem dla wszystkich przedszkolaków, ale poradziły sobie znakomicie.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Łęcznej Pana Leszka Włodarskiego. Każdy uczestnik przeglądu po prezentacji wiersza otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany  przez Urząd Miejski w  Łęcznej.

Nie mogło zabraknąć wiosennego akcentu, prezentacje wierszy uświetnił  teledysk nagrany w Parku Podzamcze. W projekcie wzięły udział dzieci oraz pracownicy Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej. Mali wokaliści wykonali utwór „Wiosna nowina radosna”.

Zdjęcia - W krainie dziecięcej fantazji 2021

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij