Dodano: 2019-11-28 14:46:42

W Krainie Pluszowego Misia

W Krainie Pluszowego Misia

25 listopada 2019 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta  w Filii nr 2 w Łęcznej odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: „W Krainie Pluszowego Misia” pod honorowym patronatem Burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta Filia nr 2 w Łęcznej.

W  przeglądzie wzięły  udział dzieci w wieku 4 i 5 lat z przedszkoli w Łęcznej : Przedszkole Publiczne  nr  1,2,3,4, Przedszkole Casper, Mali Odkrywcy i z Samorządowego Przedszkola w Milejowie.

Na początku spotkania Krystyna Skoczylas przywitała wszystkich przybyłych na przegląd uczestników, zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Następnie Ewa Kalita i Ewa Grzesiak przedstawiły historię święta pluszowej maskotki.

Ewa Grzesiak zaprezentowała dzieciom ilustracje znanych Misiów, a dzieci wspólnie z pozostałymi gośćmi zgadywały i rozpoznawały ich nazwy.

Przegląd prowadziła Ilona Wójcik z Przedszkola Publicznego nr 3.

Dzieci podzielone były na dwie grupy; łącznie wzięło udział 20 uczestników. Przedszkolaki przyniosły ze sobą ulubione misie. Prezentowane były piosenki, wiersze o misiach, krótkie, długie, radosne i refleksyjne.

W przerwie przeglądu nauczycielka Irmina Walenciuk zaprosiła dzieci i zaproszonych gości do wspólnej zabawy przy piosenkach w języku angielskim. W „misiowym tańcu” w rolę misiowego taty wcielił się Burmistrz Leszek Włodarski, misiową mamę zagrała pani Irmina, a misiowym maleństwem była Aurelka. Mali uczestnicy wzięli udział w dyskotekowej misiowej zabawie tanecznej z efektami specjalnymi w postaci mrugających światełek.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Maskotki zostały ufundowane przez Lubelski Węgiel Bogdanka SA. Książki z bajkami dla dzieci ofiarowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęcznej. Gadżety okolicznościowe Urząd Miejski w Łęcznej.  Cukierki i książeczki Rada Rodziców z Przedszkola Publicznego nr 3. Słodkie upominki przekazali anonimowi darczyńcy.

Na zakończenie przeglądu dyrektor Danuta Panas z Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej  wspólnie z dyrektor Ewą Góźdź z Przedszkola Publicznego nr 3 wręczyły dyplomy dla pana Burmistrza, zaproszonych gości oraz nauczycieli za zaangażowanie się w przygotowanie uczestników.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz książek o misiach.

Małych uczestników witał Miś, który gratulował uczestnikom, pozował do zdjęć i brał udział w zabawach.

Święto Misia było różnorodnym i ciekawym przeglądem poezji. Przyczyniło się do  bliższego poznania  utworów poetyckich związanych z Misiem – najlepszym przyjacielem dzieci.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij