Dodano: 2007-01-18 00:00:00

„Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym”

Projekt realizowany w ramach programu Transition Facility 2004
Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności w przeciwdziałaniu narkomanii
na poziomie lokalnym (PL2004/016-829.05.01.02)
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Rządu RP

Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Lublinie, rozpoczął w wyniku umowy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii, realizację ogólnopolskiego projektu "Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym". Fundacja odpowiedzialna jest za przeprowadzenie komponentu "Ogólnopolskich szkoleń i kampanii promocyjnej kierowanej do społeczności lokalnych". Projekt szkoleniowy dotyczy przygotowania i opracowania lub aktywizacji gminnych programów przeciwdziałania narkomanii, ma na celu pomóc stworzyć w gminach programy przeciwdziałania narkomani, które będą się cechowały celowością, racjonalnością, kompleksowością, spójnością wewnętrzną, a przede wszystkim wykonalnością.


W ramach projektu już dwie grupy szkoleniowe zakończyły ośmiodniowy cykl zajęć. Wśród zespołów, które otrzymały stosowny certyfikat oraz zaprezentowały podczas ostatniej sesji szkoleniowej przygotowany przez siebie program przeciwdziałania narkomanii, znalazł się także zespół z Łęcznej, reprezentowany przez panią Katarzynę Antas, Weronikę Rudzińską oraz pana Jacentego Kłodę. Serdecznie gratulujemy, dziękujemy także Burmistrzowi Łęcznej - panu Teodorowi Kosiarskiemu, za przyjęcie naszego zaproszenia i za obecność w trakcie sesji podsumowującej cały cykl szkoleń.
Rozpoczęcie kolejnych edycji szkoleń w ramach projektu planowane jest na luty oraz kwiecień. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli społeczności lokalnych (NGO, policja, ośrodki pomocy społecznej, jednostki oświatowe itp) do zgłaszania udziału w naszym projekcie.
Spośród wszystkich gmin w Polsce biorących udział w programie wyłonionych zostanie 20 najbardziej aktywnych w tworzeniu i monitorowaniu gminnych programów przeciwdziałania narkomanii, a przedstawiciele tych gmin wezmą udział w 4-dniowym szkoleniu zagranicznym. Podstawą dokonania wyboru gmin do szkolenia zagranicznego będzie ocena przygotowanych przez gminy wstępnych wersji programów przeciwdziałania narkomanii.

Beneficjentem projektu, realizowanego przez
Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej jest
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii

Źródło:
Agata Zielińska, Koordynator projektu w województwie lubelskim, RO FRDL Lublin

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij