Dodano: 2020-07-02 09:11:46

Wysiejemy łąkę kwietną - zapraszamy!

Wysiejemy łąkę kwietną - zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Fundacja Krajobrazy zaprasza na kolejne spotkanie "Laboratorium Miejskiego", w trakcie którego wspólnie z ekspertami wysiejemy łąkę kwietną przy ul. Stefanii Pawlak. Podczas spotkania przeprowadzimy warsztat w ramach ktrórego pokażemy jak w praktyce wysiewać łąkę kwietną, a każdy uczestnik otrzyma nasiona łąki kwietnej, którą będzie mógł wysiać w swoim ogrodzie. 

Szczegóły poniżej:

KIEDY: 3 lipca (piątek)

GODZINA: 13.00 

GDZIE: teren zieleni przy deptaku przy ul. Stefanii Pawlak 

Będzie to efekt realizowanego w ramach Laboratorium Miejskiego modułu Zieleń Miejska - dotyczącego łąk kwietnych i trawników ekstensywnych w Łęcznej.

Dotychczas w ramach modułu „Zieleni Miejskiej” odbyło się kilka spotkań, które cieszyły dużym zainteresowaniem mieszkańców Łęcznej. Podczas pierwszego spotkania przedstawione zostały wartości płynące z trawników ekstensywnych i łąk kwietnych w przestrzeni miasta. Następnie mieszkańcy Łęcznej wraz z ekspertami brali udział w dyskusji dotyczącej lokalizacji i charakteru łąki kwietnej. W trakcie kolejnych mieszkańcy wraz z ekspertami przeprowadzili warsztat w ramach pracy grupy roboczej oraz wybrali się na wycieczkę rowerową w celu wyboru lokalizacji pod łąki kwietne i trawniki ekstensywne. W trakcie wcześniejszych spotkań mieszkańcy Łęcznej rozmawiali o koncepcji łąki kwietnej i to oni zdecydowali o wyglądzie łąki, która zostanie zasiana już w najbliższy piątek.

W dalszym etapie „Zieleni Miejskiej” zasiana zostanie łąka kwietna wzdłuż Al. Jana Pawła II, a na wybranych przez grupę roboczą terenach zieleni pojawią się tablice „Tu Kosimy Rzadziej” inicjujące projekt wdrażania trawników ekstensywnych w przestrzeni miasta Łęczna. O lokalizacji tablic zdecydowali mieszkańcy Łęcznej przy wsparciu ekspertów z zakresu zieleni funkcjonalnej, jest to efekt wcześniejszych spotkań. Łąki kwietne i trawniki ekstensywne są niezwykle ważne dla miasta. Nie tylko podnoszą estetykę przestrzeni, ale pełnią ważną rolę w gospodarowaniu wody deszczowej. Ponadto są miejscem często odwiedzanym przez pszczoły, a potrzeba rzadszego koszenia, obniża wydatki samorządów. Dzięki tworzeniu łąk kwietnych powstają nowe atrakcyjne i przyjazne środowisku miejsca w przestrzeni miasta.

Projekt „Laboratorium Miejskie Łęczna” jest kontynuacją „Programu Estetyka dla Miasta Łęczna” realizowanego w ramach współpracy Fundacji Krajobrazy z Urzędem Miejskim w Łęcznej oraz z Lubelskim Węglem „Bogdanka” i Krajobrazy.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij