Zimowe zaproszenie do parku

Zapraszamy na spacery nad Świnką i Wieprzem. Właśnie zakończyły się prace rewitalizacyjne najbardziej naturalnej części parku Podzamcze. Po równych i wygodnych alejkach można już dotrzeć na niedostępny do niedawna brzeg rzeki. Amatorzy lokalnej historii mogą odwiedzić miejsce, w którym stał łęczyński zamek, a z tablic informacyjnych poznać historię Podzamcza.

Ideą projektu było zachowanie walorów przyrodniczych tego miejsca. Dzięki minimalnej ingerencji w środowisko zagospodarowany teren ma charakter parku przyrodniczego. Udostępnia dzikie miejsca dla obserwatorów przyrody, amatorów fotografii i wędkarzy. Siedliska roślin zaplanowano w taki sposób aby nie sprawiały problemów pielęgnacyjnych, a jednocześnie stanowiły schronienie dla zwierząt i ptaków.

Zrewitalizowano teren który do tej pory był praktycznie niedostępny. Na powierzchni ponad 5 ha wykonano nowe nasadzenia, placyki i alejki o nawierzchni mineralnej i brukowej. Ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci. Teren oświetlają latarnie parkowe.

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij