Aktualności

20.03.2020
#Aktualności
Handel dozwolony na targowisku przy ul. Braci Wójcickich 3

Z uwagi na epidemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne do odwołania pozostaje zamknięte poniedziałkowe targowisko na ulicy Przemysłowej w Łęcznej. Handlowcy mogą korzystać z placu i targu miejskiego przy ulicy Braci Wójcickich 3.

więcej
20.03.2020
#Aktualności
Punkty pomocy prawnej ograniczają działalność

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną i zaleceniami Ministerstwa Sprawiedliwości, konsultacje prawne i psychologiczne odbywają się telefonicznie po wcześniejszym umówieniu terminu pod numerem telefonu: 81 534 38 87. Osoby zainteresowane rozmową z pracownikiem pierwszego kontaktu proszone są wcześniej o kontakt telefoniczny pod numerem: 782 515 474.

więcej
20.03.2020
#Aktualności
(Awaria już usunięta) Ścieżka pieszo-rowerowa zamknięta

Awaria kolektora ściekowego nad rzeką Świnka została usunięta w piątek około godziny 12:30. Nasz apel o nie wrzucanie śmieci do toalet pozostaje aktualny. 

więcej
18.03.2020
#Aktualności
APEL – Kanalizacja to nie śmietnik

Szanowni Państwo, Mieszkańcy miasta i gminy Łęczna odprowadzający ścieki bytowe do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej. W związku ze znacznym zwiększeniem ilości zatorów kanalizacyjnych przypominamy, że KANALIZACJA TO NIE ŚMIETNIK.

więcej
18.03.2020
#Aktualności
Fake newsy. Ceny śmieci bez zmian

W najbliższy wtorek odbędzie się  sesja Rady Miejskiej w Łęcznej. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, podobnie jak w innych miastach, sesja odbędzie bez udziału publiczności. Na sali obrad będą jedynie radni, Burmistrz i niezbędni pracownicy Urzędu. Obrady będą jak zwykle transmitowane i każdy chętny będzie mógł oglądać transmisję.

więcej
17.03.2020
#Aktualności
Komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej

W związku z nadzwyczajną sytuacją w kraju oraz brakami personalnymi, które wystąpiły w ostatnim okresie komunikuję, że biuro Rady Miejskiej jest nieczynne.

więcej
16.03.2020
#Aktualności
Koronawirus - dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19.

więcej
16.03.2020
#Aktualności
Ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

W okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

więcej
13.03.2020
#Aktualności
Zachęcamy do zdalnego dokonywania opłat

W związku ze zbliżającym się terminem płatności podatków przypadającym na 16.03.2020 r. zwracam się z prośbą o dokonywanie płatności za pośrednictwem bankowości elektronicznej, aby ograniczyć osobiste stawiennictwo w urzędzie.

więcej
13.03.2020
#Aktualności
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęcznej - odwołanie spotkań

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęcznej do odwołania nie będzie prowadziła posiedzeń z uczestnictwem interesantów

więcej
12.03.2020
#Aktualności
Targowisko na Pasterniku zamknięte

Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa poniedziałkowe Targowisko Miejskie w Łęcznej przy ulicy Przemysłowej (na Pasterniku) zostaje zamknięte do odwołania. Zakaz handlu pod groźbą kary obowiązuje na samym targowisku jak i w jego obrębie.

więcej
12.03.2020
#Aktualności
Zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubelskiego

Przekazujemy zarządzenie Wojewody Lubelskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubelskiego.

więcej
12.03.2020
#Aktualności
Rozporządzenie Wojewody Lubelskiego w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego

Wojewoda Lubelski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego na obszarze zapowietrzonym o promieniu co najmniej 6 km wokół ogniska pszczół obejmujące miejscowości w powiecie łęczyńskim i lubartowskim w miejscowościach Stara Wieś, Stawa Wieś Kolonia, Witaniów.

więcej
11.03.2020
#Aktualności
Apelujemy o rozwagę i ograniczenie wizyt w urzędach

Z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym województwie rekomendujemy ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Łęcznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy oraz innych pracujących instytucjach jedynie do tych niezbędnych np. związanych ze sporządzeniem aktu zgonu.

więcej
11.03.2020
#Aktualności
Informacja o uprawnieniach do świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji

W sytuacji konieczności sprawowania osobistej opieki nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny, gdy lekarz wystawił z tego tytułu zaświadczenie lekarskie, ubezpieczonemu przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego na ogólnych zasadach3).

więcej
11.03.2020
#Aktualności
Zamykamy gminne szkoły instytucje sportu i kultury

Decyzją Burmistrza Łęcznej, z uwagi na poważne zagrożenie koronawirusem, od dnia 12 marca do odwołania zamknięte zostają wszystkie gminne szkoły i przedszkola, instytucje kultury tj. biblioteki, Centrum Kultury w Łęcznej, Osiedlowy Dom Kultury oraz miejsca rekreacyjno-sportowe. Odwołane zostają także wszelkie zajęcia w wymienionych obiektach.

więcej

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij