Dodano: 2023-01-18 09:35:58

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Co lubisz robić w wolnym czasie?

XXI wiek dla nas ludzi jest bardzo wymagający. Doby w nim ciągle mają 24 godziny, a lista naszych codziennych obowiązków wydaje się nie mieć końca. W tym pędzie często zapominamy o sobie i własnych potrzebach.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Jeśli bez trudu odpowiadasz na to pytanie to możesz sobie pogratulować. Obecnie coraz więcej osób w gonitwie dnia codziennego nie tylko nie ma czasu na realizację swoich pasji, czy zainteresowań, ale nawet zapomina o tym co sprawia im przyjemność. Sytuacja ta ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, osiągnięcia osobiste, stosunek do ludzi, zadowolenie z siebie i ze świata. Sprawia, że stajemy się nieszczęśliwi. Brak czasu wolnego dla siebie sprawia, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni i coraz mniej cieszymy się z czegokolwiek.

Obecnie bardziej od dyscypliny pracy potrzebujemy dyscypliny wypoczynku. Potrzebujemy czasu wolnego rozumianego jako czasu wolnego od obowiązku robienia czegokolwiek. Wartościowy czas wolny jest nie jest tylko czasem wolnym od pracy. To czas, w którym sprawiamy sobie przyjemność, moment w którym zwalniamy i zaczynamy słuchać siebie, przytomnie i uważnie robić to, co w danej chwili pragniemy robić.
Warto zaznaczyć, iż przysłowiowa lampka wina do serialu nie zawsze jest dobrym wyborem. Ten sposób spędzania czasu wolnego nie zawsze przynosi korzyści dla naszego organizmu. Czasem jest to forma ucieczki, która przynosi więcej szkody niż pożytku.

Co lubisz robić w czasie wolnym? Co sprawia Ci prawdziwą radość?

Potrenuj dobre nawyki! Gmina Łęczna zaprasza mieszkańców na lodowisko miejskie – wstęp bezpłatny od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do godz. 15:00.

Kampania informacyjna przygotowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 - 2023
 

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
ESP  /y5j80b3hn1/skrytka

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij