Dodano: 2020-07-30 09:24:31

Strategii Rozwoju Elektromobilności - konsultacje społeczne

Strategii Rozwoju Elektromobilności - konsultacje społeczne

Burmistrz Łęcznej informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych w związku z tworzeniem Strategii Rozwoju Elektromobilności dla gminy Łęczna do 2035 r., które odbędą się w terminie od 3 sierpnia do 24 sierpnia 2020 roku.

Celem dokumentu jest wsparcie rozwoju szeroko pojętej polityki elektromobilności oraz zrównoważonego rozwoju transportu i mobilności Łęcznej. Strategia ma być również podstawowym kryterium w pozyskiwaniu środków pomocowych.

 Dokument kompleksowo opisuje temat elektromobilności w mieście m.in. w zakresie:

  • rozwoju infrastruktury ładowania i tankowania paliw alternatywnych;
  • modernizacji przystanków miejskich oraz rozwój infrastruktury

SMART-CITY;

  • rozbudowy systemu dróg rowerowych;
  • wprowadzeniu komunikacji publicznej opartej o pojazdach zeroemisyjnych;

Przygotowany przez ekspertów projekt dokumentu podlega konsultacjom i umożliwia wypowiedzenie się w temacie mieszkańcom oraz przedstawicielom różnych organizacji i środowisk. Głos każdego z uczestników konsultacji jest dla nas bardzo istotny.

Finalnie Strategia służyć będzie również realizacji celów wynikających m.in. z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.  Powstanie dokumentu jest w całości sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu GEPARD II.

W przypadku uwag prosimy o skorzystanie z załączonego formularza i odesłanie go na adres e-mail wykonawcy dokumentu: konsultacje@ekocde.pl w terminie od 3 sierpnia do 24 sierpnia 2020 roku w postaci wypełnionego pliku word lub pdf (bez konieczności opatrywania podpisem elektronicznym) lub złożyć osobiście w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Łęcznej.

W czwartek 13 sierpnia o godz. 11.00  roku przeprowadzone zostanie spotkanie wideokonsultacyjne, które odbędzie się poprzez platformę Facebook.

Konsultacje prowadzi wykonawca dokumentu Grupa CDE Sp. z o. o.. Transmisja udostępniona zostanie przez profil Facebook Urzędu Miejskiego w Łęcznej: https://www.facebook.com/urzadmiejskiwlecznej/

Kontakt

Urząd Miejski w Łęcznej
21-010 Łęczna
Plac Kościuszki 5
Województwo lubelskie
Powiat łęczyński
tel.: 81 535 86 00
faks.: 81 752 02 42
Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 7:00 - 15:00
wtorek: 8:00 - 16:00

e-mail: info@um.leczna.pl
NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
 

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia z naszej strony?Zgadzam się

Media społecznościowe

© 2018 Łęczna - serwis Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Projekt i wykonanie - freeline.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj » zamknij